סיד ישראל
Pears
Slider

יהודה משי זהב

Image
משי זהב נולד למנחם מנדל משי זהב, ולשרה זיסל, בתו של הרב יוסף שיינברגר, מזכיר העדה החרדית. גדל בשכונת מאה שערים, דור 11 בירושלים. למד בתלמוד תורה "עץ חיים", ובישיבות "תפארת ישראל", "אהל יעקב" ו"תורה אור". בין השנים 1986-1983 למד בכולל "עיר דוד". 
נשוי לבת שבע ואב לשבעה. גר בשכונת סנהדריה המורחבת בירושלים.
בעקבות הפיגוע בקו 405 ב-6 ביולי 1989, בו הגיש עזרה ראשונה לנפגעים, בדרכו חזרה לביתו, הגיע למסקנה כי אם מבחינת האויב כולם שווים, כך גם מבחינתו. בשנות ה-90 הגיע, בין השאר, לזירות של פיגועי התאבדות בישראל, וטיפל בגופות ההרוגים. בעקבות כך, בשנת 1989 ייסד את ארגון זק"א (זיהוי קרבנות אסון) והוא מכהן כיו"ר הארגון. בתפקידו כיו"ר זק"א הוא פועל רבות לקירוב בין דתיים לחילונים, ופעיל בסוגיות חברתיות שונות בחברה הישראלית בכלל ובהעדה החרדית בפרט. מעורב בקידום פלורליזם בעם. לשנות את התפיסה והיחס הרווח בין חילונים ודתיים בישראל ותרומה לשיתוף פעולה בין המחנות.
יהודה משי זהב החל לפעול מאחורי הקלעים כגורם ומתווך משפיע בכל הקשור לאחדות ולאיחוי הקרעים בעם, תחת הכובע השני של זק"א בראשי תיבות של: זה קירוב אחים.
ארגון זק"א על פעילותו הענפה והברוכה קיבל את ההכרה וההוקרה של כל חלקי העם כארגון שמצליח לגשר על הפערים והמחלוקות, ולכן הארגון חרט על דגלו את הערך המוסף של: אחדות העם כחלק ממטרות הארגון, תוך כדי ניצול ההוקרה וההערכה של חלקי העם לפעילות למען עם ישראל בארץ ובעולם, בשגרה כבחירום.
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.