סיד ישראל
Pears
Slider

יו"ר משותף של המועצה הציבורית- קסניה סבטלובה

Image

חה”כ לשעבר קסניה סבטלובה (“המחנה הציוני”), נולדה במוסקבה בשנת 1977 ועלתה לארץ בגיל 14 עם אמה וסבתה. למדה באוניברסיטה העברית בירושלים וקיבלה תואר ראשון בתקשורת ומזרח התיכון, ותואר שני במזרח התיכון. סבטלובה היא מזרחנית, מומחית לאיסלאם קיצוני ומצרים המודרנית. ובמהלך 13 שנים שימשה ככתבת שטח ופרשנית של העולם הערבי.

החל משנת 2002 קסניה סבטלובה עבדה בערוץ 9 בשפה הרוסית בתור כתבת ופרשנית לענייני ערבים. כמו-כן, היא פרסמה כתבות ומאמרים רבים בתקשורת בינלאומית ברוסית ובאנגלית. היא סיקרה את מלחמת המפרץ בשנת 2003 מסיפונה של משחתת אמריקאית במפרץ הפרסי. ריאיינה את הנסיך הירדני חסן בן-טלאל, את יו”ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת ואת מנהיגי החמאס, בינהם השיח אחמד יאסין. היא דיווחה באופן בלעדי מסוריה, לבנון, לוב, מצרים ותוניסיה, ובשנת 2011 סיקרה את האביב הערבי בכיכר התחריר, ובשנת 2013 את התקוממות כנגד שלטון האחים המוסלמים שהוביל למהפכה.

ח”כ סבטלובה הינה חברה בוועדת חוץ וביטחון (מ”מ) בכנסת ובוועדת העליה, הקליטה והתפוצות ועומדת בראש השדולה לשימור וטיפוח תרבות ומורשת ארצות ערב ואסלאם, השדולה למען חופש הביטוי והעיתונות והשדולה למען יחסי ישראל והכורדים.

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.