סיד ישראל
Pears
Slider

מי אנחנו

האגודה לפיתוח בינלאומי - סיד ישראל

סיד ישראל הינו הסניף המקומי של ארגון סיד הבינלאומי המהווה פורום עולמי של אנשים ומוסדות העוסקים בפיתוח כלכלי וחברתי בר-קיימא מאז שנת 1957. במהלך השנים היה סיד הבינלאומי בחזית הפיתוח של התיאוריה והפרקטיקה בתחום הפיתוח הבינלאומי. כיום מונה הארגון למעלה משלושת אלפים חברים ב-80 מדינות וכ-45 שלוחות ברחבי העולם.

מעבר להשפעת הארגון מכוח רשת בינלאומית ענפה זו, ארגון SID זוכה למעמד מייעץ מיוחד בארגונים בינלאומיים רבים. הסניף הישראלי חידש את פעילותו בשנת 2011 ומהווה פלטפורמה לפעילות, לימוד ובניית קשרים עבור קהילה רחבה של אנשי אקדמיה, סטודנטים, מומחי פיתוח, ארגונים לא ממשלתיים והמגזר העסקי.

חזונו של הסניף הינו סיוע ופיתוח בינלאומי מקצועי ופורה המבוצע על ידי חברה ישראלית ערכית ומעורבת באמצעות יחידים, ארגונים ומוסדות ממלכתיים הפועלים במשותף עם חברות בעולם המתפתח ובאזורי מצוקה על בסיס כבוד והדדיות.

 

מטרות הסניף

• עידוד פעילותם של ארגוני סיוע ופיתוח בינלאומי ישראלים.

• מסגרת לשיתוף פעולה, חשיבה ולימוד תחום הפיתוח הבינלאומי באופן קבוע.

• העלאת מודעות לנושא הפיתוח הבינלאומי בקרב דעת הקהל הישראלית.

• קידום לימודי הפיתוח הבינלאומי בישראל בתיכונים במוסדות להשכלה גבוהה.

• יצירת מערכת קשרים ושיתופי פעולה עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בתחום הפיתוח.

• בניית גשר וחיבור לקהילות יהודיות בעולם סביב הערך של 'תיקון עולם'.

תחומי הפעילות של הסניף הישראלי

שינוי מדיניות: אנו פועלים מול המערכות הממלכתיות בישראל בכדי להסיר חסמים בירוקרטים המגבילים את התפתחותם של ארגוני סיוע ופיתוח בינלאומי בישראל. אנו פועלים לפיתוחה של מערכת ממשלתית המעודדת ותומכת בפעילותם של ארגונים ישראלים לא-ממשלתיים בתחום הסיוע והפיתוח הבינלאומי.

חינוך והעלאת מודעות: אנו פועלים להעלאת מודעות בקרב הציבור הכללי בישראל לתחום הסיוע והפיתוח הבינלאומי. אנו מקדמים את לימודי הפיתוח הבינלאומי בישראל הן באקדמיה והן בתוכניות החינוך בבתי הספר כחלק מחיבור לערכים אוניברסאליים בד בבד עם ערכים יהודיים של "תיקון עולם".

בניית יכולות: אנו פועלים להכשיר ולפתח יכולות בקרב ארגונים ישראליים בכדי לשפר את יכולתם להשתלב בתחום הפיתוח הבינלאומי בצורה מקצועית וייחודית. אימוץ סטנדרטים בינלאומיים, הכרת התחום ויצירת רשת קשרים עם שותפים בעולם מסייעים לאנשים וארגונים מישראל להשתלב בתחום ולהוביל בו.

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.