סיד ישראל
Pears
Slider

פרופ' יואב יאיר

Image
פרופ' יואב יאיר הוא הדיקן של ביה"ס לקיימות במרכז הבינתחומי הרצליה. תחומי המחקר שלו הם מדעי האטמוספרה והחלל, ובפרט סופות ברקים בכדור-הארץ ובכוכבי-לכת אחרים, חשמל אטמוספרי, השפעות השמש על האטמוספרה והאקלים, זיהום אוויר ותופעות באטמוספרה העליונה כמו שדוני ברקים. הוא ביצע מחקרים ותצפיות בישראל ובשיתופי פעולה בינלאומיים נרחבים עם מדענים מאירופה, ארה"ב ויפן. היה אחראי על ניסוי האסטרונאוט הישראלי על מעבורת החלל קולומביה ב-2003 ובהמשך חזר על הניסוי מתחנת החלל הבינלאומית בשיתוף סוכנות החלל של יפן. 
פרופ' יאיר הוא גם מומחה לטכנולוגיות למידה ושימש כדיקן הפיתוח והטכנולוגיות באוניברסיטה הפתוחה, שם היה אחראי לבחינה והטמעה של טכנולוגיות ספרים דיגיטליים, למידה ניידת, הרצאות וידאו וקורסים מקוונים. מאז 2012 הוא משמש כראש מיט"ל, גוף בין-אוניברסיטאי העוסק בהתאמת טכנולוגיות למידה במערכת ההשכלה הגבוהה.
פרופ' יאיר פירסם מעל 75 מאמרים בעיתונות המדעית וכן כתב מספר ספרי לימוד אוניברסיטאיים ולמערכת החינוך בישראל. הוא מרצה מנוסה ואחראי על מושבים שונים בכנסים בינלאומיים בחו"ל ומשמש כשופט מוערך בשורה של כתבי-עת מדעיים נחשבים.
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.