סיד ישראל
Pears

החברים שלנו

Slider

אורט – היחידה הבינלאומית

רשת אורט ישראל כוללת כיום 201 מוסדות חינוך והשכלה:  בתי ספר מקיפים-חטיבות ביניים וחטיבות עליונות, בתי ספר תעשייתיים, מרכזי מצוינות,  מכללות להנדסאים ושתי מכללות אקדמיות להנדסה, הפרושים ברחבי הארץ כולה, משלומי בצפון ועד שבטי הבדואים באבו באסמה בדרום. כל תלמיד עשירי במערכת החינוך העל-יסודי הוא תלמיד רשת אורט ישראל. מדי שנה לומדים במוסדות הרשת כ-100,000 תלמידים, בני-נוער ומבוגרים. הרשת משרתת את כלל אוכלוסיית מדינת ישראל, יהודים (החינוך הכללי, הדתי החרדי), ערבים, בדואים ודרוזים.

עשייתה של אורט ישראל מבוססת על מספר דגלים, מתוך מכוונות לכך שהשילוב ביניהם יחזק את חוסנה הערכי, הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל.

דגל הערכים – המבוסס על שימת דגש על הנתינה לזולת, לקהילה ולחברה, טיפוח הזהות היהודית והעצמת המורשות, למען חוסנה החברתי-ערכי של מדינת ישראל. דגל טיפוח המצוינות בהוראה ובלמידה – למימוש חינוך איכותי לכלל רובדי האוכלוסייה,  למיצוי יכולותיהם של התלמידים ולקידומם החברתי-כלכלי, ודגל החינוך המדעי-טכנולוגי – בשאיפה לכך שהדור הצעיר יבסס את מעמדה של ישראל כמדינת מדע וטכנולוגיה מצטיינת למען חוסנה הכלכלי.

המרכיב הראשון בחזון של רשת אורט, כפי שפותח על ידי מנכ"ל הרשת-מר צבי פלג, הוא כי "הרשת תפתח אצל לומדיה ערכים חברתיים ותרבותיים  –  תוך שימת דגש על ערכי כבוד האדם, ערכי נתינה לזולת, לקהילה ולמדינה ותוך הטמעת תוכניות של זהות יהודית ושורשי ישראל לאוכלוסייה היהודית והעצמת המורשות לאוכלוסיית המיעוטים."  באמצעות מרכיב זה חותרת הרשת לשנות את ההוויה הנתונה המאופיינת, לצערנו, בשימת דגש על ההגשמה האישית שמרכיביה כוללים קריירה אישית, אינדיבידואליזם, אנוכיות ונהנתנות והיעדר רגישות מספקת לזולת ולצורכי הקהילה.

לאתר הארגון

דף הפייסבוק

Image
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.