סיד ישראל
Pears

החברים שלנו

Slider

אשוקה ישראל

Image

ashoka

 

אשוקה הוא ארגון בין לאומי המאגד את היזמים החברתיים המובילים מסביב לגלובוס: גברים ונשים להם פתרונות מהפכניים ומשני תפיסה עבור הבעיות החברתיות הבוערות ביותר בעולם. מאז שנת 1981, בחרנו יותר מ- 2,700 יזמים חברתיים מובילים בתור עמיתי אשוקה. העמיתים שלנו מקבלים מלגת קיום, תמיכה מקצועית, וחיבור לרשת בין לאומית של יזמים ביותר מ-72 מדינות.

מאז  פתיחת המשרד ועד היום פעל הארגון בישראל בשלושה מישורים מרכזיים, בהתאם לשלושת נתיבי הפעולה של הארגון בעולם.

ראשית, תכנית העמיתים. ארגון אשוקה הוא המקשר והמחבר גדול ביותר בין יזמים חברתיים מובילים בעולם. לאחר מיון וסינון קפדניים, בחר הארגון בארץ שלושה עמיתים ראשונים, שלושתם מובילים בתחומם ובעלי יוזמות עולמיות או בעלות פוטנציאל להפוך לעולמיות.

במקביל בונה הארגון את רשת התמיכה והסיוע לעמיתים מקרב עסקים ובעלי עניין בארץ ובחו"ל, וכן מעבה את רשת הממליצים שלו תוך שהוא ממשיך בחיפושיו אחר מועמדים מתאימים לתוכניותיו.

אשוקה סטארט – בעשור האחרון פנה ארגון אשוקה בעולם לעבוד גם עם צעירים ובני נוער. נסיון העבר של הארגון מלמד כי בני נוער המקבלים תמיכה ועידוד בכיוון הנכון יכולים להפוך ולהיות יזמים חברתיים מצליחים במיוחד. דרך תוכניות היזמות לבני הנוער, איפשר הארגון במהלך השנתיים האחרונות למאות נערות ונערים, יהודים וערבים, ותיקים ועולים חדשים מעשרות ישובים בישראל, לחוות ולטעום פעילות יזמית חברתית אמיתית.

כיכר אשוקה – התכנית המוכרת של אשוקה בעולם יוצרת נקודות מפגש וחיבור בין יזמים חברתיים והקהל הרחב דרך תחרויות נושאיות תקופתיות. דרך התחרות נוצרת נקודת השקה בה יכולים להיפגש יזמים, מתעניינים, מתנדבים ותורמים ולהחליף ידע וחוויות, וגם להצטרף, לשלב ידיים ולעבוד יחד. בימים אלה שוקד המשרד הישראלי על התחרות הראשונה, בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה והקרן לסביבה ירוקה.

במקביל העבירו ניר ואנשי צוות המשרד סדנאות, הרצאות ושיעורים אקדמיים אודות יזמות חברתית, והשתתפו בצוותי חשיבה והובלה של פרוייקטים שונים הנוגעים למגזר האזרחי.

המשרד הישראלי נמצא בשלבי צמיחה, והוא שמח לשמוע על הזדמנויות ואפשרויות לשיתופי פעולה שונים. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין במייל, בטלפון או בדפיקה על הדלת. אתם מוזמנים בהחלט להצטרף לעשייה שלנו.

ליצירת קשר: ntsuk@ashoka.org

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.