סיד ישראל
Pears
Slider

מפעלות חינוך וחברה

Image

מפעלות חינוך וחברה הינו ארגון חברתי-ספורטיבי-חינוכי ייחודי, הגדול ביותר בישראל העוסק בספורט בכלל ובכדורגל בפרט כאמצעי חינוכי וערכי.

העמותה שהוקמה על ידי אנשי העסקים, סמי סגול, מוישיק תאומים ומוטי אורנשטיין בשנת 1997, פועלת כיום בהיקף של מאות פרויקטים חברתיים ברחבי הארץ, ב-250 ישובים יהודים ולא יהודים בקרב כ-30,000 ילדים, נערים ובוגרים, תוך התמקדות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל. עד היום הקיפה הפעילות כ-250,000 חניכים.

"מפעלות" פועלת באמצעות הספורט לבניית חברה וקהילה, המושתתות על הבנה, שותפות, סובלנות, הכרת האחר וקבלת השונה, כמו גם למען היחיד לשם מיצוי הפוטנציאל הטמון בו והגשמת העצמי על-פי מיטב יכולותיו.

הפעילות מותאמת למגוון אוכלוסיות וכוללת מסגרות פורמאליות ובלתי-פורמאליות ובכללם: בתי ספר, מתנ"סים, פנימיות, הוסטלים, מועדוניות, כפרי ילדים, שיקום שכונות, מרכזי קליטה, תוכניות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים בכל הגילאים, תוכניות לשירות אזרחי ושירות לאומי, הכשרה תעסוקתית ועוד.

את הפעילות מפעיל ומלווה צוות הנהלה מקצועי המורכב ממאמנים מקצועיים, צוות פדגוגי, פסיכולוגים ומומחים מתחומים שונים שביחד עם צוות העובדים, בונים תוכניות פעילות פרטניות וייחודיות על פי מאפייני וצרכי האוכלוסייה.

"מפעלות" זוכה להכרה ולהוקרה על פעילותה באמצעות אותות ופרסים בהם: אות כנס שדרות, אות אקים, אות היזם החברתי של גלובס, אות וינגייט, אות Special Olympics, דירוג A של מידות ובעולם- בפרס קבוצת השנה מטעם Beyond Sport ופרס ECA.

אתר הארגון

דף הפייסבוק

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.