סיד ישראל
Pears
Slider

תבל בצדק

תבל בצדק הנה עמותה ישראלית הפועלת למען צדק חברתי וסביבתי. מטרת העמותה הינה יצירת קהילת ישראלים ויהודים מהארץ ומהעולם, העוסקת בסוגיות מרכזיות בנושאי עוני עולמי, פערים חברתיים והרס סביבתי, מתוך מחויבות עמוקה למסורת היהודית ולצדק חברתי וסביבתי.

ארגון תבל בצדק מושתת על  העקרונות המנחים הבאים:
בעולם שנעשה גלובלי יותר ויותר, כולנו חולקים את האחריות לגורלם של האנשים העניים והפגיעים ביותר, כמו גם את האחריות לעתיד כדור הארץ והמערכות האקולוגיות שבו.

לא ניתן לקבל, מבחינה אתית ורוחנית, שלמיליוני אנשים בעולם אין מזון, אין מים נקיים, אין תנאי סניטציה ומגורים נאותים, אין שרותי בריאות, חינוך או זכויות אדם בסיסיות. מצב זה חייב להשתנות.

זכותו וחובתו של העם היהודי, בנקודה קריטית זו בהיסטוריה, להשתתף ביצירת חזון ובבנייה מחודשת של העולם, וזאת באמצעות מחשבות, מילים ומעשים במטרה ליצור עתיד יפה וצודק יותר לאנושות. המקורות המסורתיים שלנו מכילים תבונה רבה שיכולה להאיר נושאים גורליים ולהדריך אותנו בחיפושנו אחר השביל ל"תיקון עולם".

שיתוף פעולה בין ישראלים ליהודי התפוצות, להשגת צדק חברתי וסביבתי בעולם המתפתח, יעיר מחדש את תחושת השייכות לעם היהודי, יחזק את ישראל ויועיל רבות לקהילות מוחלשות.

עבודה בארצות המתפתחות חייבת לבוא ממקום של ענוה. אנו באים עם רצון ללמוד מאלו שלהם אנו גם רוצים לעזור. אנו באים עם הידיעה שלשנות את העולם משמע לשנות את החברה שלנו ולשנות את הדרך בה אנו חושבים וחיים לא פחות מאשר לעזור לעניים במדינות מתפתחות.

ליצירת קשר: office@tevelbtzedek.org

בקר באתר הארגון

לדף הארגון בפייסבוק

מידע נוסף

  • תחום: פיתוח
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.