סיד ישראל
Pears
Slider

Gye Nyame

Image
 Gye Nyame Mobile Clinic  הוא מודל אשר נועד להתמודד עם המחסור בשירותי בריאות באפריקה הכפרית , ומיועד להביא רפואה מקצועית ברמה גבוהה לאוכלוסיה ביערות הגשם של מחוז האשאנטי. הקליניקה הקימה 12 תחנות בריאות בכפרים מרכזיים, המשרתים כעת  אוכלוסיה של כשני מיליון תושבים,  והיא נעה בכל יום ומבקרת את אחד הכפרים הללו. בכל אחד מהכפרים היא מטפלת בחולים הספציפים : בריטה והצוות העוסק בכירורגית ילדים מטפלים בתינוקות ובילדים עם מומים מולדים, כוויות, שברים מסובכים ועוד. אורי והצוות העוסק בפסיכיאטריה מטפלים בכל אלו הסובלים מפסיכוזות, אפילפסיה, פוסט-טראומה, דכאון, אוטיזים, זיהומים מוחים ועוד. הצוותים מטפלים בכ5000 פציינטים על בסיס קבוע כל שנה ובעוד אלפים רבים בטיפולים חד פעמים. הקליניקה גם מבצעת מאות ניתוחים, חלקם מתבצעים בבית חולים מיסיונרי וחלקם בכפרים.
שנה שעברה הוקם בשיתוף עם הכנסיה הקתולית גם בית חולים לימודי, המאמן צוותים רפואיים כולל רופאים כללים, אחיות וגם מיילדות עממיות ומרפאים מסורתים,  וכן פגיה עם שלושים מיטות. כל הפעילות הזאת מתבצעת בשיתוף עם שירותי הבריאות של הכנסיה ועם המנהיגים המסורתיים כגון הצ'יפים וראשי המשפחות בכפרים,  וכוהני הדת של חבל האשאנטי.
כעת מתקיימת פעילות להקמת קליניקה מקצועית שניה, שתכסה אוכלוסיה נוספת של כשני מיליון תושבים וכן העברת הפרויקט גם לליבריה וסיירה ליאון. 
בעקבות הפעילות של הקליניקה, אלפי ילודים, תינוקות וילדים נותחו ומטופלים במחוז האשאנטי ולא מושארים למות או להישאר עם נכויות כמו בעבר.  הקליניקה גם אימנה ומאמנת צוותים מקומים בתחום כירורגית הילדים, כאשר עד כה עשרות רופאים קיבלו את הידע, הניסיון והביטחון לבצע ניתוחים בסיסים בתינוקות ובילדים, ולצדם אומנו גם אחיות, מרדימים וטכנאי חדר ניתוח.
בעקבות הפעילות חולים עם תסמונות נוירולוגיות  ופסיכיאטריות מקבלות כיום טיפול מיטבי בכפרים שלהם. לדוגמא, הקליניקה מטפלת במאות ילדים עם פרכוסים, אשר סבלו גם מנידוי חברתי במשך שנים, ולאחר שהפרכוסים נעלמים, אנו עוזרים להחזירם לבית הספר. גם בתחום הפסיכיאטריה, הקליניקה הכשירה מאות אנשי-בריאות לטפל ולשקם חולים בקהילות הכפריות.
בפגיה אנו מוכיחים כי ניתן גם לטפל בילודים עם משקל לידה מקילו אחד בלבד, וזאת בתנאים בסיסים. בית החולים הלימודי שנפתח מאמן אנשי צוות,  אשר מפיצים את עקרונות הטיפול המקצועי בכפרים ובעיירות הקטנות.
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.