Slider
ראשון, 11 מאי 2014 נכתב ע"י 

הפיל האפריקאי

"הפיל האפריקאי"

בטח כבר יצא לכם לחשוב איזה פעם או פעמיים מה תרצו לעשות בחיים האלה, ובכן, מי שכבר מצא את התשובה לשאלה זו, כדאי שלא יקרא את הפוסט הזה.

במשך זמן מה חשבתי לעצמי מה ארצה לעשות כשאהיה גדול; מה ארצה ללמוד, איך יראה יום העבודה שלי, איך בעצם יראה העתיד שלי. תוך כדי חשיבה, הגעתי לכמה מסקנות: קודם כל, אני לא רואה את עצמי יושב במשרד משמונה בבוקר עד חמש בערב, בין ארבע קירות עם חליפה, בוס מניאק וחבורה של פלצנים, משקיע את כל המאמצים כדי להכניס לעוד בעל הון כמה גרושים לחשבון הבנק המפוצץ שלו, בשביל משכורת ממוצעת ועל מנת לחיות "חיים נורמליים".

מה שאני באמת רוצה, זה שפירות עבודתי יגרמו לאנשים שאעבוד איתם לחיות "חיים עשירים" אבל לא בכסף, אלא בכל השאר. חיים מאושרים.

עבור כל מי שחולם לטייל בעולם, לחוות הרפתקאות, להכיר תרבויות, לשמוע סיפורים, להבין את מה שמרכיב את עולמנו, "פיתוח בינלאומי" הוא מקום העבודה המושלם בשבילו. חלק מהעבודה זה להגיע למקומות הכי מרתקים ומיוחדים בעולם, ליברייה, חוף השנהב, אתיופיה, בורונדי, סרילנקה, נפאל והרשימה עוד ארוכה. לעזור לאנשים אחרים לבנות את חייהם מחדש זהו הקסם שטמון בהיותנו "בני אדם"- אנושיים.

כמו כל בחירה שנעשה בחיים, גם פה בבחירת המקצוע הזה ומקום העבודה הזה, ישנם יתרונות וחסרונות. זה לא פשוט לחיות הרחק מהבית והחברים, לעבוד בתנאים קשים, תחת לחץ בלתי אנושי ו ולפעמים תחת סיכון חיים אמיתי. אלו הם רק חלק קטן מהתנאים שאותם צריך לקחת בחשבון לפני שמחליטים להיכנס לעולם הזה. אם הגעתם עד כאן ועדיין, כל אלה לא מפריעים לכם לקחת צעד אחד אמיץ קדימה, כדי שתדעו עוד דבר אחד: לקראת סוף אירוע על קריירות בפיתוח בינלאומי שאירגנה ארגון "סיד-ישראל", קם אדם אחד מתוך הקהל המצומצם שמילא את החדר, פנה לפאנל האנשים שזהו עיסוקם, ושאל "מה עם חיי משפחה וזוגיות?"

זהו ללא ספק, "הפיל האפריקאי" שהסתובב בחדר מהרגע הראשון שהמידע התחיל לזרום.

כל המשתתפים ניסו להדחיק מן התודעה את השאלה המביכה, וכך גם המרצים שרק לאחר שמשתתף העלה את השאלה, שיתפו בגילוי לב על הקשיים בנושא.

כמו בכל עניין ועניין, גם פה למטבע שני צדדים, וכדאי לדעת שחיים מרתקים מסביב לעולם באים לעיתים קרובות על חשבון משפחה, זוגיות, גידול ילדים, אהבה. אין זה אומר בהכרח שמי שזהו ייעודו בחיים לא יזכה להמשכיות וחיי משפחה, אך כרוכים בכך קשיים רבים.

על כף המאזניים יעמדו מצד אחד הגשמת החלום, ומצד שני משפחה וזוגיות. ברור שכדי לקחת החלטה משוגעת שכזו צריך להיות "לא נורמאלי" להיכנס לעולם הזה. איני יודע לתת את התשובה מה יותר חשוב, האם הגשמה עצמית ומימוש החלומות היא מטרת חייו של האדם או מציאת אהבה והקמת משפחה בישראל (או האם בכלל חייבים לבחור) אבל אני כן יכול לתת עצה קטנה, מי שלא מסתכן לא מרוויח! כלומר תקראו, תלמדו, תחשבו על הנושא לעומק ותקחו את כל הגורמים בחשבון. אם בזה חושק ליבכם, צאו למסע קצר וקחו לכם טעימה קטנה מאיך שעתידכם עשוי להיראות.

מי שרוצה לשמוע פרטים נוספים על העולם של קריירה ב- "פיתוח בינלאומי" מוזמן לקרוא פרטים נוספים בדף ההכשרות שבאתר ואם מתחשק, אז להירשם לאירוע הבא בנושא של סיד-ישראל.

ותודה רבה ל- "לסיד ישראל".

דבריו של רועי שלו, סטודנט מאוניברסיטת בר-אילן, משתתף ביום חשיפה של סיד ישראל אודות קריירה בפיתוח בינלאומי.
מדובר בחווה אישית של משתתף שאינה משקפת את עמדותיו של ארגון סיד ישראל.
© Copyright Sid-Israel 2018 | Web Development Smart Soft Web

Please publish modules in offcanvas position.