סיד ישראל
Pears
Slider
שלישי, 25 דצמבר 2018 נכתב ע"י 

התכנית ללימודי תואר שני בהתפתחות הילד לארצות מתפתחות -אוניברסיטת חיפה

שנת הלימודים הנוכחית נפתחה השנה החמישית של התכנית ללימודי תואר שני בהתפתחות הילד לארצות מתפתחות. מטרת התכנית להכשיר מנהיגות של מומחים בכירים בהתפתחות הילד בכל רחבי אפריקה, אסיה, אירו-אסיה והעולם המתפתח, שיביא לשיפור כל התחומים העוסקים ברווחת הילד בארצות מתפתחות עם אוכלוסיות נורמטיביות ואוכלוסיות בסיכון. זאת היא תכנית ייחודית שאין דומה לה לא בישראל ולא בשום מקום אחר בעולם. 
ראש התכנית, פרופ' אבי שגיא-שְורץ מוסר כי השנה יש ייצוג מרשים של תלמידים מ-11 מדינות מתפתחות: אוגנדה, אלבניה, אתיופיה, בוצוואנה, גאנה, גיאורגיה, טנזניה, ליבריה, מיאנמר, ניגריה, קניה. בין 87 הבוגרים בארבעה מחזורים עד כה ישנם משתלמים שמגיעים ממגוון תחומים וכולם מקדמים ענייני ילדים בארצות המוצא שלהם: רפואת ילדים, פסיכיאטריה של הילד, פסיכולוגיה, כלכלה, עבודה סוציאלית ורווחה, קלינאות תקשורת, סיעוד, חינוך בגיל הרך, חינוך מיוחד, ריפוי בעיסוק, ספרנות, פיזיותרפיה, בריאות הציבור, עיתונאות ותקשורת, חוק ומשפט, ואף כמורה. 
זאת השנה החמישית שהתכנית מתנהלת בהצלחה רבה בשיתוף פעולה עם משרד החוץ, ובתום שנה זו מניין הבוגרים מגיע ל-107 שמייצגים 31 מדינות. לדברי פרופ' אבי שגיא-שְורץ "כולם חוזרים לארצות המוצא וממשיכים להתניע ולהוביל תהליכים לקידום ענייני ילדים בארצותיהם באופן יוצא מן הכלל. הם גם הופכים לשגרירים נאמנים ונלהבים של מדינת ישראל כל אחת ואחד בארץ המוצא". התכנית מושכת עניין רב בקרב מאות מועמדים כל שנה שרק אחדים מהם מתקבלים לתכנית יוקרתית זו.
ישנן דוגמאות אין ספור להצלחות של בוגרי התכנית.
כך למשל, באירוע שארגון סיד ארגן בחודש מאי באתיופיה במסגרת הביקור ההיסטורי של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין והאירוע - IMPACT FOR GOOD –נתן סהילו ביי בוגר התכנית, הרצאת TED שנבחרה על ידי מארגני האירוע. סהילו הוא אתיופי שייסד את ה- .Enrichment center for the disadvantaged in Addis Ababa  הוא זכה לתשואות נלהבות מהקהל. בהרצאתו הדגיש סהילו את השינוי שעבר בחייו אחרי שלמד באוניברסיטת חיפה, תוך שהוא מציין כיצד הידע והכלים שרכש בתכנית הלימודים השפיעו עליו, וכיצד הם מסייעים לו להשפיע על חייהם של אלפי ילדים באתיופיה.
סיפור הצלחה נוסף הוא Emmanuel Nyarko-Tetteh המשמש כראש ארגון חשוב באפריקה וכנציג גאנה בפעילות הארגון Early Starters International ששם לו כמטרה לקדם את רווחתם של ילדים שם. עמנואל הפך להיות דמות מובילה בתקשורת בגאנה בכל מה שקשור להפצת ידע על טובתם של ילדים לציבור הרחב ולמעצבי מדיניות ציבורית. עמנואל קיבל אות הוקרה על פועלו מהשרה למגדר ורווחת ילדים של גאנה.         
Image
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.