סיד ישראל
Pears
Slider
שני, 30 נובמבר 2015 נכתב ע"י 

ועידת האקלים הבינלאומית - פריז 2015

כ-150 מנהיגי מדינות התכנסו במטרה להגיע להסכם בינלאומי לבלימת התחממות כדור הארץ. אחת ממטרותיה המרכזיות של הוועידה היא למצוא מנגנונים שיאפשרו לנו לעבור מעלייה של שלוש מעלות בטמפרטורת כדור הארץ לעלייה של שתי מעלות בלבד. שתי המדינות המובילות בפליטת גזי חממה הן סין וארה"ב, כאשר סין אחראית לכ-30% מפליטת גזי החממה בעולם, וארה"ב לכ-16%. רק הבוקר נרשמו בבייג'ינג ובצפון סין נתוני זיהום אוויר חריגים במיוחד, שחמורים מהם תועדו רק פעם אחת בהיסטוריה. לצד שינוי האקלים, המנהיגים צפויים לדון בנושאים נוספים, בראשם המאבק בארגון "המדינה האיסלאמית" (דאע"ש) ופתרון משבר הפליטים הסורי.

 

האג'נדה הישראלית לועידת האקלים הבינלאומית

לאחר שהממשלה אישרה את היעד הלאומי של ישראל: הפחתה של כ-25% מפליטות גזי החממה הצפויות ב-2030, שהם 7.7 טון פליטות לנפש בשנת 2030, נקבעו יעדים לאומיים להפחתה וייעול של צריכת האנרגיה במשק וייצור חשמל ממקורות של אנרגיות מתחדשות עד שנת 2030. בקרוב, צפויה הממשלה לאשר את יישום היעדים, ובראשם - קידום המשק להתבססות על גז טבעי. התכנית, בשיתוף עם ארבעה משרדי ממשלה נוספים, נועדה לצמצם את הנזקים הבריאותיים מזיהום אוויר, לחסוך בדלקים וחשמל ולייצר תועלת כלכלית מצטברת למשק הישראלי בסך למעלה מ-100 מיליארד ₪.

בין עיקרי התוכנית: התייעלות האנרגטית – קידום השימוש בגז טבעי במשק, בתעשייה, בתחבורה, וביצור החשמל. מעבר משימוש ברכב פרטי לשימוש בתחבורה ציבורית. בניה יעילה, בריאותית ואנרגטית

United_Nations_Climate_Change_Conference_logo

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.