סיד ישראל
Pears
Slider
ראשון, 05 אוקטובר 2014 נכתב ע"י 

יוניסף במאבק נגד נגיף האבולה

unicef logo

 

יוניסף העולמי במאבק נגד נגיף האבולה אשר מעמיד בסכנת חיים 8.5 מליון ילדים באזורי הסכנה בגינאה, סיירה לאון וליבריה

 

הילדים הללו מתחת לגיל 20 (2.5 מליון מהם מתחת לגיל 5) חיים תחת איום מוחשי, חלקם כבר מתו בעקבות הנגיף הקטלני, אחרים הפכו יתומים.

נתונים כלליים:

-          נכון לאמצע חודש ספטמבר דווחו 4,963 מקרי הידבקות בנגיף ו- 2,453 מקרי מוות בחמש המדינות הבאות גינאה, ליבריה, ניגריה, סנגל וסיירה לאון.

-          החל ממרץ 2014 ועד ראשית חודש זה דווחו  1,863רק בליבריה  מקרי הידבקות בנגיף האבולה, יחד עם 1,078 מקרי מוות מתוכם 156 בקרב עובדי צוותי הרפואה.

-          העובדה כי עיקר נטל גידול הילדים במדינות אלה מוטל על האמהות באה לידי ביטוי בכך שכ-75% מהמקרים נתגלו בקרב נשים.

-          על פי הערכות ארגון יוניסף העולמי, לפחות 3,700 ילדים בגינאהף ליבריה וסיירה לאון איבדו הורה אחד או את שניהם מאז החלה מגיפת האבולה במערב אפריקה.

ארגון יוניסף העולמי פועל במדינות אלה בנחישות יחד עם שותפים וארגונים מקומיים במגוון דרכים:

-          החל מתחילת חודש אוגוסט סיפק הארגון באמצעות 50 טיסות של מטוסי תובלה למעלה מ-540 טון של ציוד לצוותים רפואיים כגון ציוד מגן, סדיני פלסטיק, תרופות וחומרי חיטוי.

-          חלוקת 50,000 ערכות פשוטות הכוללות מסכה, כפפות, דלי מים וכלור להגנה על בני המשפחה

-          פעילות מגוונת הכוללת הדרכה והעברת מידע למניעת הידבקות במחלה באמצעות אלפי מתנדבים ופעילות קהילתית מקומית מדלת לדלת להעלאת המודעות בקרב הציבור.

 -          ככל שמגיפת האבולה מתגברת יוניסף מחפשת דרכים מסורתיות וחדשות נוספות על מנת לספק סיוע ותמיכה גופנית ורגשית.

לדוגמה: בליבריה, מופעלת בשיתוף עם הממשלה תכנית ובה 400 עובדים סוציאלים מסייעים בתמיכה נפשית ורגשית לנפגעי המגיפה.

 -          במקביל שומרים צוותי הרפואה על מניעה ושמירה על ילדי המדינות הנפגעות מגורמי סיכון אחרים כגון מלריה ושלשולים.

-          בסיירה לאון, 2,500 אנשים ששרדו את מגיפת האבולה הוכשרו על מנת לספק תמיכה וסיוע להגנה על ילדים באמצעות בידודים במרכזי טיפול שונים.

-          בגינאה יוניסף ,יחד עם שותפים נוספים מספקים לילדים פגיעים תחת סיכון ולמשפחותיהם תמיכה פסיכו סוציאלית.

-          יוניסף העולמית הציבה לעצמה יעד של גיוס 200 מיליון דולר על מנת לספק תמיכת חירום לילדים ומשפחותיהם הנמצאים תחת סכנת התפשטות האבולה, עד כה הצליח הארגון לגייס 25% מיעד זה.

סיוע של יוניסף באיזורי קונפליקט נוספים ברחבי העולם

נוסף על התמיכה המוגברת בימים אלה באפריקה בכל הקשור למאבק בנגיף האבולה ארגון יוניסף העולמי פועל בעוד מספר איזורי אסון ברחבי העולם:

סוריה

במדינות סביב סוריה לבנון, ירדן, עיראק טורקיה ומצרים ישנם למעלה מ-3 מליון פליטים, למעלה מ-50% מהם ילדים. יוניסף מפעילה ומתחזקת מספר מחנות פליטים בסוריה ובמדינות השכנות ומספקת בהם את צרכי היומיום של הפליטים במלואם יחד עם ארגונים מקומייים. יוניסף סייעה לעשרות אלפי ילדים בהפעלת מחנות קיץ חינוכיים, מתן חבילות עם ציוד חינוכי מלא ותמיכה בכ-100,000 תלמידים במסגרת מבצע חזרה לבתי הספר (למרות היותם במצב של פליטות) כולל אספקה של תיקים, חומרי לימוד ועוד.

דרום סודאן

עשרות אלפי ילדים מתחת לגיל 5 עדיין נמצאים בסכנת חיים בעקבות חוסר בתזונה, זאת למרות עשייה רבה בנושא בשנים האחרונות.

מאז חודש אפריל יוניסף איתרה וטיפלה בלמעלה מ-55,000 ילדים מתחת לגיל 5 והעניקה להם טיפול אקוטי בכל הקשור לחוסר בתזונה ראויה. עד סוף השנה עתיד הארגון לטפל ב-120,000 ילדים בתחום הזה בדרום סודאן.

הסיוע הזה נלווה לסיוע הומניטארי כללי יותר שניתן לפליטים בתוך מדינתם שפונו מאיזורי קונפליקט ונאלצים לברוח מבתיהם עד יעבור זעם.

עיראק

רק במהלך חודש אוגוסט סיפקה יוניסף 360 טון של סיוע הומניטארי, ליותר מ-314,000 אנשים תחת סיכון. הסיוע כלל מים נקיים לשתייה, תחליפי מזון כדוגמאת ביסקויטים עתירי חלבון, ערכות בריאות למצבי חירום ועוד פריטים נוספים.

כמו כן, בראשית ספטמבר סיפק הארגון סיוע חירום נוסף של 100 טון של ציוד מציל חיים ל-15,000 מאיזור אמארלי, הסיוע כלל חבילות מזון משפחתיות, ערכות בריאות לשיקום מהתייבשות, ערכות להיגיינה משפחתית וכ-8,500 בקבוקי מים.

ברפובליקה המרכז אפריקאית

מפעיל הארגון מגוון פרויקטים כגון סיוע הומניטארי, מזון, מחסה וצרכים בריאותיים ללמעלה מ-500,000 מהגרים במדינה שנדדו מבתיהם מטעמי חוסר ביטחון אישי וסכנת מוות. מהגרים אלה מטופלים ב-43 אתרים שונים שמפעילה יוניסף ברחבי המדינה עד להחזרת השגרה והורדת להבות הקינפליקט הפנימי במדינה וחזרתם של מהגרים אלה לבתיהם.

יוניסף, קרן הילדים של האו"ם, הנו הארגון הגדול והחשוב בעולם לסיוע, להגנה ולשמירה על זכויות ילדים. יוניסף פועל מכוח האמנה הבינלאומית לזכויות ילד, אשר חתומות עליה קרוב ל-200 מדינות וביניהן מדינת ישראל. יוניסף ישראל, הנו זרוע הישראלית של ארגון בינלאומי ותומכים בפעילות להצלה ולשיפור חייהם של ילדים הן בישראל והן בעולם. יוניסף מציל יותר חייהם של יותר ילדים מכל ארגון אחר, יחד נוכל להראות לעולם את פניה היפות של ישראל.

 

 

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.