סיד ישראל
Pears
Slider
רביעי, 19 דצמבר 2018 נכתב ע"י 

משלחת אולימפית של פליטים תיקח חלק במשחקים האולימפיים בטוקיו ב-2020

לאחר שקבוצה של פליטים כבר השתתפה במשחקים בריו דה-ז'נירו ב-2016, אישר הוועד האולימפי הבינלאומי את השתתפותה של קבוצת ספורטאים פליטים גם באולימפיאדה הבאה.

מאז חודשו התחרויות האולימפיות בשנת 1896, השתתפו יותר מ-200 קבוצות מלאומים שונים במשחקי הקיץ והחורף. בשנת 2016, לראשונה, השתתפה גם קבוצה של אתלטים פליטים. עשרה ספורטאים ובהם שני שחיינים, שני ג'ודוקא, אצן מרתון וחמישה רצים למרחקים בינוניים מארבע מדינות התאחדו למשחקים בריו ורצו תחת דגלה הוועד האולימפי הבינלאומי. יוסרה מרדיני, שחיינית, חברת הקבוצה ושגרירה של רצון טוב של סוכנות האו"ם לפליטים, אמרה כי ההחלטה של הוועד האולימפי לאשר את השתתפות קבוצת הפליטים בטוקיו נותנת תקווה וסיכוי לחלום לכל הפליטים באשר הם. בזכות השתתפותה באולימפיאדה, נחשף העולם לסיפורה האישי המדהים של יוסרה מרדיני הסורית, ששחתה במשך שלוש וחצי שעות לצד אחותה, כשהן דוחפות את הסירה שעליה פליטים שנמלטו עמן מסוריה, כשהמנוע שלה הסירה הפסיק לעבוד.

"זהו המשכו של מסע אנושי ואולימפי מרגש ותזכורת לפליטים שהם לא נשכחים מהתודעה", אמר תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי. 

איך קורה שעיירה קטנה בצרפת זוכה בטורניר קריקט?

השתתפות משלחת הפליטים במשחקים האולימפיים עוררה השראה הן בקרב פליטים והן בקרב אנשי ספורט וברחבי העולם נראו יוזמות של אירועי ספורט בהשתתפות ולמען פליטים, התקיימו משחקי מחווה וידידות בין ילדים ובוגרים והוקמו קבוצות ומועדוני ספורט בידי פליטים.סיפור מרגש במיוחד הוא של קבוצת הקריקט מועדון הכוכביים ((SOCCS Sמהעיירה סנט-אומר בצרפת. הקבוצה זכתה לתהילה בנובמבר האחרון כשניצחה בטורניר קריקט בינלאומי. הקבוצה, המורכבת ממבקשי מקלט ומפליטים מאפגניסטן ומפקיסטן, ניצחה את הקבוצה האלופה, 12 סטארס מבריסל, והוכרזה כקבוצה הזוכה של טורניר "אתגר 1478" שהתקיים בלייטרס שבצרפת. המועדון שהוקם ב-2016 החל את דרכו באימונים בפארק ציבורי בעיירה שענפי הספורט הקבוצתי הפופולריים בה הם כדורגל ורוגבי. חברי הקבוצה, נערים ובחורים צעירים שקריקט הוא ענף ספורט אהוד מאוד במדינות המוצא שלהם, חברו לגורמים מהעיירה כדי להקים את הקבוצה ומאז הפכה סיינט-אומר למרכז איכותי של קריקט בצרפת. מנהל הקבוצה ואחד ממייסדיה, ניקולאס רושאס, אמר כי הקבוצה הוקמה כדי לסייע למבקשי המקלט ולפליטים במאמציהם להשתלב מבחינה מקצועית ובבתי הספר. שחקני הקבוצה חשים גאווה ושמחים לשחק בספורט האהוב מבית ורואים בניצחון הכרת תודה שלהם לסנט-אומר ולצרפת.

Image
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.