סיד ישראל
Pears
Slider
רביעי, 20 נובמבר 2013 נכתב ע"י 

סיד-ישראל מכין צוותי חירום לסייע בפיליפינים

היום (ד') ערכנו קורס הכשרה בנושא סיוע הומניטרי כדי להכין מתנדבים ישראל להגיב למצב החירום בפיליפינים ובמקומות אחרים. 25 משתתפים ממגוון רחב של רקעים השתתפו בקורס מזורז של יום מלא אשר כותרתו "Principles for Responsible Deployment to an Emergency Zone" במשרדי סיד-ישראל ברחובות. "המטרה שלנו היא לבנות את יכולתם המקצועית של גורמים ישראלים בעולם הסיוע כדי להבטיח כי הסיוע שהם נותנים הוא ברמה הגבוהה ביותר", אמרה דנה מנור, ראש תחום הכשרות ובניית יכולת בסיד.  "אנו פועלים לתמוך במאמציהם הבלתי נלאים של ארגוני סיוע ישראליים במקומות כמו הפיליפינים, לאפשר להם לעשות את עבודתם בצורה הכי טובה שניתן".

סיד-ישראל הינו הסניף הישראלי של ארגון הבינלאומי Society for International Development - רשת גלובלית של אנשים ומוסדות העוסקים בפיתוח בינלאומי הפעיל מאז 1957. הסניף הישראלי הוא קואליציה של פעילים, ארגונים וולונטאריים וסוכנויות ממשלתיות הפועלים בתחום של פיתוח וסיוע כיום.

הקורס הועבר על ידי חמוטל אפק-עיטם, מומחית בסיוע הומניטרי בעלת ניסיון רב בהכשרה של ארגונים לא ממשלתיים מובילים באירופה. הקורס כלל הכשרה מעשית בסטנדרטים בינלאומיים ונועד לאפשר לארגונים הישראליים לשלב את מאמציהם עם אלה של שחקנים הומניטריים מכל רחבי העולם. בנוסף לאספקת כלים למתן סיוע הומניטרי יעיל, הקורס פתח למשתתפיו הזדמנויות חשובות לרישות וסנרגיה. במסגרת הקורס, משתתפת אשר עומדת להתחיל עבודה בשגרירות הישראלית בגאנה פגשה את פיטר פובי, אזרח מגאנה שהשתתף בקורס על-מנת לרכוש ידע וכלים כדי לסייע לאזרחי מדינת מולדתו. "אנחנו צריכים לדבר," היא אמרה לו.

אריאל דלומי, מנכ"ל סיד-ישראל תיאר את ההכשרה כ'חלק חשוב מהתמונה הכוללת'. "אנו מגלים מספר הולך גדל של ארגונים ישראליים ופעילים העובדים בתחום הזה. סיד פועל כדי לאפשר לסוכנויות ישראליות ועובדי סיוע לבצע עבודת סיוע ופיתוח מתואם ומתואם", אמר דלומי . נוסף על הכשרות, סיד פועל לקידום תחום הפיתוח בישראל באמצעות חינוך, מודעות, ושינוי מדיניות.

SID ISRAEL PREPARES AID WORKERS FOR EMERGENCY RESPONSE IN THE PHILIPPINES
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.