סיד ישראל
Pears
Slider
ראשון, 09 פברואר 2014 נכתב ע"י 

על תוכנית יעדי המילניום כבר שמעתם? מה לגבי האג'נדה החדשה לפיתוח לאחר 2015?

"לא נחסוך במאמצים בכדי לשחרר את רעיינו הגברים, הנשים והילדים  מתחושת חוסר התקווה והתנאים הבלתי אנושיים של אלו החיים בעוני קיצוני וחמור..."

 (UN Millennium Declaration, 2000)

מחר, יום ב' ה-10 בפברואר, תיערך ביוזמת משרד החוץ (מש"ב וארב"ל) ביחד עם המשרד להגנת הסביבה פגישת התייעצות על התפקיד הראוי עבור מדינת ישראל בעיצוב האג'נדה העולמית לפיתוח בינלאומי. הפגישה אשר תתקיים בשיתוף עם נציגי משרדי ממשלת ישראל והחברה האזרחית תדון בסוגיות בהן יש למדינת ישראל תרומה ייחודית בתהליכי עיצוב האג'נדה העולמית החדשה.

אג'נדת הפיתוח החדשה - בימים אלו, מתנהלים דיונים אינטנסיביים בקרב הקהילה הבינלאומית על יעדים חדשים לתחום של פיתוח בינלאומי שיהוו המשך ראוי ליעדי המילניום לפיתוח.

יעדי המילניום לפיתוח - בשנת 2000, התכנסו מדינות העולם ובתחושת שליחות ובהילות ניסחו את תוכנית יעדי המילניום לפיתוח, רשימת יעדים קונקרטיים הנועדים לשפר את מצבן של האוכלוסיות העניות ביותר סביב העולם. ליעדים אלו הוגדרו מדדים מספריים אותם יש למלא עד לשנת 2015.

בין היעדים:

1.      צמצום בחצי של ממדי הרעב העולמי

2.      צמצום בחצי את מספר האנשים המתקיימים על פחות מ-1.25$ ליום

3.      צמצום בשני-שליש את מספר הילדים מתחת לגיל 5 המתים מוות מוקדם

4.      חינוך יסודי אוניברסלי לכלל ילדי העולם

תהליך ההתייעצות מיוזמתם של משרד החוץ והמשרד להגנת הסביבה מתרחש בצורה שיתופית עם כלל הנוגעים בדבר במטרה להצביע על סוגיות בהן מדינת ישראל יכולה לתרום בעיצוב האג'נדה העולמית החדשה. לאחר התייעצות זו ובהסתמך על תהליכים עתידיים מעין אלו, משרד החוץ ימשיך לייצג את ישראל בפורומים השונים בהם האג'נדה מתעצבת.

אנו כמובן נמשיך ונעדכן בעניין התפתחויות חשובות סביב נושא זה.

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.