סיד ישראל
Pears
Slider
ראשון, 30 יוני 2019 נכתב ע"י 

פייסבוק משקיעה מאמצים גדולים בהכנסת המטבע הדיגיטלי שלה, "ליברה", למדינות המתפתחות

פייסבוק הצטרפה לשוק המטבעות הדיגיטליים (קריפטו)  והציגה ב-18.6 את "ליברה", שיושק בשנה הבאה בשיתוף עם גופים פיננסיים וחברות טכנולוגיה ותקשורת וכן עם ארגונים לא-ממשלתיים.
מי שתייצג את פייסבוק במיזם היא "קליברה", חברת בת שנוסדה לצורך העניין ושאחת ממטרותיה היא שמירה על ההפרדה בין המידע האישי של משתמשי פייסבוק לבין פעילותם הפיננסית. קליברה תפתח ארנק שירותים דיגיטליים. הכוונה היא שהעברת הכספים תיעשה בדומה לשליחת הודעה במסנג'ר של פייסבוק ובעמלה זעירה עד אפסית.
אמנם שירותיה של קליברה יהיו זמינים בכל מקום בעולם שבו נעשה שימוש בפייסבוק, אך החברה מפנה מאמצים רבים לשוק המשתמשים במדינות המתפתחות. פייסבוק שואפת שהמטבע ישמש מיליוני בני אדם שאין להם חשבונות בנק ושבאמצעות ליברה יוכלו לשלם על שלל שירותים ולהעביר ולקבל כספים. החדירה לשוק המדינות המתפתחות, ובעיקר להודו ולמדינות אפריקה, תיעשה בעזרת חברת התקשורת הבריטית וודאפון שכבר מפעילה בהצלחה שירותי העברת כספים סלולריים במדינות אלו.
מה לארגונים הומניטריים ולליברה?
ארגוני פיתוח וסיוע דוגמת Mercy Corps, Kiva, ו-Women’s World Banking הצטרפו לחברות המפתחות את ליברה, בטענה כי מעורבותם תבטיח את העמדתם של אנשים ללא חשבון בנק במרכז השירות ותגן עליהם משימוש במידע האישי שלהם. הארגונים רואים בליברה הזדמנות להוריד דרמטית את עלויות העברת הכספים ולהגביר את יציבות השירותים הפיננסיים במקומות הסובלים ממשברים ומסכסוכים פוליטיים. כמו כן, פייסבוק מספקת לארגונים הללו כניסה לפלטפורמה שרבים ממשתמשיה חיים במדינות בעלות הכנסה נמוכה.
Image
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.