סיד ישראל
Pears
Slider
חמישי, 29 מאי 2014 נכתב ע"י 

פריצת דרך בהענקת הכרה ממשלתית לזיכוי ממס לארגוני סיוע

לארגוני חברי סיד ישראל שלום וברכה,

אני שמחה לבשר כי עברנו כברת דרך משמעותית לגבי סעיף 46א.

כידוע, משרד האוצר הקים ועדה ציבוריות להמליץ המלצות בעניין סעיף זה - על סמך התייעצות איתכם, הגשנו נייר עמדה והופענו בפני הועדה בחודש פברואר. לקראת ההופעה, ערכנו מחקר מעמיק לגבי המצב האמפירי והחוקי בארץ ובחו"ל. כמו כן, נפגשנו עם נציגים שונים ממשרד האוצר וממשרד החוץ להבין את מקור ההתנגדות ולעצב פתרונות אפשריים. הכנה זו היתה פורה והיו לנו תגובות מוכנות וענייניות לכל שאלה שהועלתה במהלך הופעתנו בפני הועדה.
המלצותיה של הועדה הוגשו היום (28.5.14) לשר האוצר ואני שמחה לבשר כי הן כוללות המלצה  "כי תינתן הכרה לפי סעיף 46 לארגונים העוסקים...בפעולות בעלות אינטרס לאומי מובהק (כגון הסברה) או בפעילות הומניטארית ספציפית אד-הוק" גם כאשר הפעילות מתבצעת בחו"ל. הדו"ח עוד מציין כי "סיוע הומניטארי בעקבות אסונות ...הפך לנורמה בחברה האנושית בכלל" וכי "הוועדה סבורה כי אלה מטרות ראויות אשר עמותות הפועלות לקידומן יהיו זכאיות לקבלת אישור לעניין סעיף 46." לפי המלצות הדו"ח, ההכרה תינתן לאחר אישור משרד החוץ ומשרד האוצר בהתאם לאופי הפעילות ולפרק זמן מוגדר.
אנו אמורים להיפגש בקרוב עם המפקח הארצי על המלכ"רים ברשות המסים על מנת לחדד את הנוהל בעניין ארגוני סיוע ופיתוח ליישום המלצות הדו"ח. המלצות הדו"ח אינן מתייחסות ישירות לפעילות פיתוח ארוכת טווח ואנו נפעל למען הגדרה רחבה ביותר של "סיוע הומיניטארי" ופעילות של "הסברה" בניסיון להכיל את כל פעילות פיתוח לקטגוריות אלו. הבטחתי להביא לפגישה חומרים של ארגונים אשר ברצונם לקבל הכרה לפי סעיף זה.  אבקש כי תעבירו אליי בדחיפות חומר רלוונטי  (ראו מטה) על מנת שאוכל להציג אותו בפגישתי הקרובה איתו בחודש יוני. הודעת עדכון נוספת תישלח לאחר פגישה זו.
מדובר בכברת דרך משמעותית עבור קהילת סיוע הישראלי אשר משקפת את הבנה החשיבות התחום - הבנה שמתחילה אט-אט לחלחל, בעקבות פעילויות של כולנו.

ברצוני להודות מקרב לב למש"ב-משרד החוץ ובפרט למר אילן פלוס על תמיכתו בטיעונים של סיד ישראל בשם הארגונים ועל שיתוף הפעולה בעיצוב פיתרון שיהיה מקובל על משרד האוצר. מי ייתן וירבו כמותכם!

בברכה,
ידידה וולף
ראש תחום שינוי מדיניות
חומר רלוונטי אשר נבקש שתעבירו לקראת פגישתנו עם רשות המסים:
  • טופס בקשה לקבלת אישור לפי סעיף 46א (במידה ולא פניתם, תוכלו גם להתארגן להכין בקשה כעת) על נספחיו
  • התכתבות ביניכם לבין רשות המסים בעניין בקשותיכם
  • כל חומר אחר אשר ברצונכם שנציג בפני רשות המיסים בעניין

את המסמכים יש להעביר לכתובת המייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.