סיד ישראל
Pears
Slider
ראשון, 09 אוקטובר 2016 נכתב ע"י 

קורס בנושא זכויות ילדים בחברות רב תרבותיות ואזורי קונפליקט

המרכז הישראלי ללימודי סיוע ופיתוח בינלאומי - סיד ישראל מזמין אתכם לקחת חלק בקורס בנושא זכויות ילדים בחברות רב תרבותיות ואזורי קונפליקט בשיתוף עם הקרן הישראלית ליוניצף

הקורס יתמקד בזכויות הילד בעולם, משמעותם ומאפייניהם בחברות רב תרבותיות אשר מאופיינות באי-שיוויון, הדרה חברתית ונחשלות כלכלית.

על פי ארגון העבודה העולמי כחמישה מליון גברים נשים וילדים הם קורבנות סחר בבני אדם בכל רגע נתון. בנוסף, כ-168 מליון ילדים מצויים כעת בעבדות. במדינות מזרח אסיה כ 78 מליון ילדים נמצאים בעבדות (9.3% מכלל הילדים) ובמדינות סב סהרה האפריקאית ישנם כ 59 מליון ילדים בעבדות (כ21% מכלל אוכלוסיית הילדים).

במציאות שבה כ 58 מליון ילדים בעולם נמצאים מחוץ למסגרת חינוכית פורמלית ובמדינות רבות כגון אוגנדה כמחצית מהילדים נושרים מבתי הספר במהלך כיתות היסוד, הצורך לתוכניות חינוך בלתי פורמלי כגורם מחליף או משלים את החינוך הממשלתי רק גובר. בשנים האחרונות ארגוני האו״ם והחברה האזרחית פונים יותר לכיוון זה ויחד עם זאת, יש ביכולתן של תוכניות חינוך אלו לעצב ולשנות גישות חינוכיות מיושנות וסטגנטיות. 

בקורס זכויות ילדים בחברות רב תרבותיות ואזורי קונפליקט  נעשה  סקירה של התופעה בעולם, מאפייניה, מורכבותה והדרכים להתמודדות דרך מניעה, אכיפת חוק וטיפול בקורבנות:

א. הגדרות, פרוטוקולים ואמנות בינלאומיות אשר נוגעות בנושא.

ב. הקשר בין סחר, הברחה, עינויים ועבדות בהקשר של הגירה מעורבת.

ג. דוגמאות למודלים ללחימה נגד סחר בבני אדם ועבדות ילדים במדינות שונות.

ד. חקיקה בישראל בנוגע לסחר בבני אדם.

ה. תיאורי מקרה של תוכניות ממוקדות באזורים שונים בעולם.

את הקורס תעביר המרצה שלנו בלה קובנר:

בלה לומדת לדוקטורט במכון לקרימינולוגיה בפקולטה למשפטים באוניברטה העברית. המחקר שלה עוסק במעצר ילדים והעמדה לדין של בני נוער ממזרח ירושלים. כמו כן, היא חברה במרכז לחקר הרב תרבותיות והמגוון באוניברסיטה העברית ומלמדת בתוכנית לתואר שני בלימודי פיתוח קהילות של תוכנית גלוקל, האוניברסיטה העברית

לגברת בלה קובנר מאסטר בפיתוח בינלאומי בר-קיימא מאוניברסיטת ברנדייס והיא מומחית בנושאים של מניעת הסחר בבני אדם והגנה על זכויות הילד. בעשור האחרון, היא עבדה בנפאל, סין, אלבניה, אוגנדה, קמבודיה בפרויקטים של האיחוד האירופי, יו.אס.אייד, מחלקת העבודה של ארה"ב, יוניסף, תוכנית המזון העולמית והסוכנות לפיתוח ושיתוף פעולה של ממשלת שוויץ בנושא של מלחמה כנגד הסחר בבני אדם ועבודת ילדים בתנאי ניצול.

הקורס יתקיים בתאריכים: 6.12 – 15:00-20:30, 9.12 – 10:00-15:30, 13.12 – 15:00-20:30, 16.12 – 10:00-15:30.

הקורס יתקיים בתל אביב, מיקום מדויק יימסר לנרשמים במייל.

עלות השתתפות: לחברי סיד 650 – ש"ח, לציבור הרחב 750 – ש"ח.

להרשמה

לפרטים נוספים ושאלות ניתן לפנות לדורין תורג'מן, רכזת תחום הכשרות באגודה לפיתוח בינלאומי במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.