סיד ישראל
Pears
Slider
שלישי, 22 ינואר 2019 נכתב ע"י 

תוכנית תגובה חדשה לפתרון המשבר בסומליה

ממשלת סומליה וארגוני הסיוע הפועלים במדינה השיקו את תוכנית התגובה למשבר לשנת 2019. החידוש – גופי הפיתוח מקבלים תפקיד משמעותי בתוכנית הפעולה

 

המשבר ההומניטרי בסומליה, הוא משבר מתמשך שבבסיסו גורמים אנושיים כמאבקים חמושים ואלימות נרחבת וגורמי טבע בדמותן של בצורות חוזרות ונשנות היוצרות גלי רעב קטלניים. הגשמים שירדו בחלקה הראשון של שנת 2018 העלו את רמת הביטחון התזונתי, אך עדיין המצב במדינה שביר ועשוי להתערער מכל זעזוע אקלימי. כיום, כ-4.2 מיליון בני אדם, שהם שליש מכלל אוכלוסיית סומליה, נזקקים לסיוע הומניטרי ולהגנה.

ביום שני, ה-21.1.19. השיקו הממשלה הפדרלית של סומליה וסוכנויות הסיוע הפועלות במדינה את תוכנית התגובה ההומניטרית לשנת 2019 (HRP). התוכנית קוראת לתורמים לספק את המשאבים הנדרשים בשלב מוקדם של השנה כדי לקיים את פעילות הסיוע בסומליה ב -2019. לפי תוכנית התגובה נדרשים 1.08 מיליארד דולר כדי לספק סיוע מציל חיים וכדי לתמוך בצורכי המחיה של 3.4 מיליון סומלים שנעקרו מבתיהם, נפגעו מהסכסוך המתמשך והושפעו מהזעזועים האקלימיים.

 תוכנית התגובה של 2019 ממשיכה להתמקד בצרכים המידיים של האוכלוסיות הפגיעות ביותר ובהן עקורים ופליטים, אך נוקטת בגישה חדשה. התוכנית מאפשרת לגופי הפיתוח הפועלים בשטח לחזק את החוסן הקהילתי של הסומלים באמצעות יישום פתרונות ארוכי טווח. הגישה הזו עולה בקנה אחד עם תוכנית החוסן וההחלמה של המדינה וכן עם תוכניות הפיתוח שלה. מתאם הפעולות ההומניטריות של האו"ם בסומליה, פיטר דה קלרק, אמר שכעת, כשתקציב תקציב הסיוע הופחת, התיאום בין גופי הסיוע לגופי הפיתוח הכרחיים מתמיד. "על גופי הפיתוח לתת עדיפות לתוכניות המסייעות בהתמודדות עם אתגרים כרוניים ומבניים בסומליה", אמר. דה קלרק הוסיף כי התוכנית הממשלתית להבראה יוצרת את הסינרגיה הנדרשת עם תוכנית התגובה וביחד הן יביאו להפחתת הצרכים ולהשגת היעדים המשותפים של הממשלה ושל גופי הסיוע והפיתוח גם יחד. 

רוצים ללמוד עוד על עולם הסיוע ההומניטרי ועל יחסי הגומלין בין השחקנים הפועלים בו? הירשמו לכנס " לפרוץ גבולות" – סיוע הומניטרי וצוותים רפואים 2019
https://goo.gl/forms/YkKl7t6eDaDZmHdo1

Image
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.