סיד ישראל
Pears
Slider
th+03:00_הPMIDTE_יוני+0300RיונPMIDT נכתב ע"י  קרא 3239 פעמים עודכן לאחרונה ב שלישי, 27 פברואר 2018 16:22

בואו להיות חברים בקהילת הפיתוח והסיוע הבינלאומי מאמר מקודם

דרג פריט זה
(0 הצבעות)

האגודה לפיתוח בינלאומי – סיד ישראל הוקמה לפני מספר שנים מתוך מטרה לעודד ולהגביר את העשייה הישראלית בעולם המתפתח ישראל. מאז הקמתה, היא מוקד ייחודי מבחינה בינלאומית בתחומי הפיתוח. הישגיה יוצאי הדופן בהובלת שינויים טכנולוגיים, חברתיים, כלכליים ואנושיים, מהדהדים זה עשרות שנים בשיח הגלובלי ובעולם הקהילות היהודיות. גם מבקריה החריפים ביותר של ישראל אינם חולקים על פועלה בתחומי התעשייה והטכנולוגיה, החקלאות וההתיישבות, המדע והרפואה.

האגודה לפיתוח בינלאומי - סיד ישראל הוקמה כדי לקדם את המעורבות הישראלית בתחומי  הסיוע והפיתוח הבינלאומי, ומהווה פלטפורמה לפעילות, לימוד, ובניית קשרים עבור קהילה רחבה של אנשי אקדמיה, סטודנטים, מומחי פיתוח, ארגונים לא ממשלתיים והמגזר העסקי. אנו שואבים סיפוק רב מכך שבזכות עשייה משותפת של הארגונים ושלנו, פועלת בארץ קהילה הולכת וגדלה שמקדמת סיוע ופיתוח בעולם.

סיד ישראל הוא הסניף הישראלי של ארגון סיד הבינלאומי, המהווה פורום עולמי של אנשים ומוסדות העוסקים בפיתוח כלכלי וחברתי בר קיימא מאז שנת - 1957 . כיום מונה הארגון למעלה מ- 3,000 חברים ב- 80 מדינות וכ- 45 שלוחות ברחבי העולם, וזוכה למעמד מייעץ מיוחד בארגונים בינלאומיים רבים.

כיום אנחנו מאגדים כ- 66 ארגונים ממשלתיים ולא ממשלתיים העוסקים בתחומי הסיוע ההומניטרי והפיתוח הבינלאומי, ביניהם סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל – מש"ב במשרד החוץ, מד"א, התאחדות התעשיינים, תכניות אקדמיות, ארגונים הפועלים בשטח כגון: בית איזי שפירא, מצילים ללא גבולות, תבל בצדק, קרן נאלא, נתן לסיוע הומניטרי ועוד רבים נוספים.

אחת המשימות העיקריות שלקחנו על עצמנו היא לעודד עשייה ישראלית בעולם המתפתח הן  בעתות חירום והן בפיתוח בר קיימא. העשייה הזו נפרשת בכל המגזרים: ממשלתי, עסקי, וארגוני החברה האזרחית. למעורבות הישראלית בעולם המתפתח יש חשיבות כלכלית, דיפלומטית, מוסרית וערכית, בעיקר לאור היכולות הרבות של ישראל בתחומי החדשנות הטכנולוגית, הבריאות, המאבק במידבור, ההשקיה ועוד. עשייה ומעורבות כזו מקבלות משמעות נוספת בתקופה בה נשמעות קריאות לחרם על ישראל. בשנים האחרונות הן גם מתבלטות כאמצעי לחיבור בין צעירים ישראלים לצעירים יהודים שפועלים בעולם המתפתח על פי העיקרון היהודי של "תיקון עולם”.

בשנה האחרונה קיימנו 20 הכשרות ואירועים ציבוריים אשר יועדו לקהל הרחב שמטרתם הייתה  הגברת המודעות הציבורית לתחום. בין היתר קיימנו, בשיתוף עיריית תל אביב, ערב הוקרה לישראלים אשר פועלים לשיפור חייהם של תושבי העולם המתפתח. חלק מהעשייה שלנו עוסק בדיאלוג מול גורמי ממשל לטובת קידום נושאים ופתרון סוגיות שמעסיקות את ארגוני הפיתוח והסיוע, כגון אישור סעיף 46 א (קבלת זיכוי מס בגין תרומה) לארגוני פיתוח וסיוע בינלאומיים סוגיה שהגיעה לפתרונה בימים האחרונים. בדצמבר האחרון – קיימנו את הכנס השנתי שלנו בכנסת ובנוסף אנו מקיימים אירועים ציבוריים דוגמת תערוכות, הרצאות לסטודנטים בסגנון "מדע על הבר" ועוד.

מתוך רצון לייצר קהילה של ארגונים, חברות, גופים ואנשים פרטיים שנושא המעורבות של ישראל בעולם המתפתח ועשייה ישראלית לטובת שינויי חיים בעולם קרובה ללבם אנו מזמינים אתכם להצטרף כחברים בקהילת הסיוע והפיתוח הישראלית, חברות כזו תאפשר לכם להיות מעודכנים בנעשה בשטח על ידי הארגונים השונים, להיחשף לפעילויות השונות שלנו, לקחת חלק באירועים, קורסים והכשרות אותם אנו מציעים או במילים אחרות networking - להכיר, להתעדכן, לשמוע על הזדמנויות עבודה והתנדבות, לחפש עובדים בעלי ניסיון ייחודי ועוד.

על מנת להיות חברים כל שעליכם לעשות זה למלא את טופס הרישום בלינק הבא: http://goo.gl/forms/0KUhqriHNK

*אין צורך בידע  קודם בתחום על מנת להיות חברים

join_sid_facebook-1

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.