סיד ישראל
Pears
Slider
th+03:00_הPMIDTE_יוני+0300RיונPMIDT נכתב ע"י  קרא 2383 פעמים עודכן לאחרונה ב שלישי, 27 פברואר 2018 16:21

המרכז הישראלי ללימודי סיוע ופיתוח בינלאומי - סיד ישראל המקום בו תקבל כלים לעבודה מקצועית בשטח‎ מאמר מקודם

דרג פריט זה
(0 הצבעות)

מסביב לעולם אסונות הופכים להיות אינטנסיביים ותכופים יותר. ב- 10 השנים האחרונות, כ- 2.6 מיליארד בני אדם נפגעו מאסונות טבע וזאת לעומת כ-1.6 מיליארד בעשור הקודם. שנת 2011 הייתה שנת שיא בעלות של אסונות לכלכלה העולמית בהיקף של כ- 300 מיליארד דולרים, בהשוואה לכ - 226 מיליארד דולרים בשנת 2010.

בתגובה למספר ההולך וגדל של שיטפונות, רעידות אדמה, צונאמי וקונפליקטים גלובליים מתמשכים יש צורך להבטיח כי אנשים בעלי מוטיבציה, יכולת ומיומנויות מקצועיות רלוונטיים יתנו מענה מיטבי ויהיו בעלי כישורים מתאימים לבנות תכניות לטווח ארוך המסיעות לאוכלוסיות נזקקות .

התערבות הומניטרית בעת חירום נותנת מענה מיידי לצרכים הבסיסיים כגון: מזון וסניטציה, מים, טיפול רפואי חירומי, מחסה. לצד סיוע הומניטרי אקוטי, רבים מהארגונים  עוסקים בתכניות סיוע ופיתוח הנותנות מענה ארוך טווח, הבונה את התפקוד והקיבולת המקצועית של האוכלוסייה המקומית ופתרונות ברי קיימא עם פרספקטיבה ארוכת שנים. באמצעות פתרונות ארוכי טווח וחיזוק האוכלוסייה בעולם השלישי, יתחזק חוסנן של קהילות אלה על מנת שיכלו לפתח עצמאות ובעתיד לפתור קשיים ברמה לאומית.

מספר עובדי סיוע הומניטרי שחושב לשנת 2008 עומד על כ- 595,000 איש. קהילת עובדי הסיוע צמחה בעשור האחרון בשיעור של 6% מידי שנה. ניתן לראות שקיימת מעורבות משמעותית ולקיחת אחריות של העולם המערבי לגבי שיקום ופיתוח של העולם המתפתח.

העוסקים בתחום הסיוע והפיתוח נותנים מענה לצרכים אקוטיים של אוכלוסיות בעולם המתפתח, תוך מתן ויישום פתרונות ארוכי טווח ובר קיימא במסגרת פרויקטים בתחומי הפיתוח כגון:  רפואה, מים וסניטציה, חינוך, תברואה, בריאות, חקלאות ופיתוח עסקי, שיקום תשתיות, פיתוח כלכלה ומקומות פרנסה, שמירה על זכויות האדם ועוד.

בשנים האחרונות אנו עדים לצמיחת הון אנושי מקצועי בישראל שמסוגל ונכון להשתלב בתחום הסיוע והפיתוח ההומניטרי. עם זאת, עדיין מעטים  אלו המגישים את  מועמדותם לארגונים בין לאומיים כעובדי סיוע מקצועיים. על ידי הקניית ידע תאורתי ומעשי, אנשי מקצוע ישראלים, יוכלו להשתלב בתחום הסיוע והפיתוח ולספק לקהילות, כישורים ותמיכה אשר יעלו את החוסן של מדינות אלו בעמידה בפני איומים עתידיים לחייהם ולפרנסתם.

נוכחותנו ומעורבותנו בפרויקטים של פיתוח בעולם המתפתח יכולים לתרום רבות הן לאנשים החיים בעוני קיצוני או חירום וזקוקים לסיוע בסיסי ולשיקום ומאידך, לצמיחתה של החברה הישראלית כחברה ומקבלת את השונה, סובלנית ונכונה לסייע לאחר תוך שימוש במקצועיות ומיומנויות. העסקה בארגונים בין לאומים מהווה פוטנציאל לצמיחה מקצועית וכלכלית של מומחים ישראלים וזו הינה דלת שיכולה וצריכה להיפתח בפניהם.

מסגרת להכשרה ופיתוח קריירה בתחום הסיוע והפיתוח בארגונים בינלאומיים.  במהלך הסדנאות משתתפים ילמדו על ההיסטוריה והמבנה של עולם הסיוע והפיתוח, ידונו בדילמות מרכזיות בתחומי הסיוע והפיתוח לטווח ארוך , יקבלו כלים להגשת מועמדות לתפקידים שונים בארגונים בין לאומיים וירכשו מיומנויות בניהול צוות וקבלת ההחלטות. הסדנאות יועברו ע"י צוות מרצים ואנשי שטח בעלי ניסיון עבודה בעולם המתפתח עם ארגונים ישראלים ובין לאומיים.

הייחודיות שלנו:

  • תכנית קצרת טווח וממוקדת שתעניק מידע וכלים משלימים בתחום הסיוע והפיתוח לכל אדם מקצועי בעל נכונות להתפתח בתחום. ההכשרות נועדו להקנות מיומנויות ספציפיות רלוונטיות לתחום הפיתוח ההומניטארי כדי להשיג מטרות אשר תפגושנה את הצרכים והכישורים בשטח העבודה .
  • התכנית מעניקה ידע כללי לצד ידע פרקטי - המשתתפים ילמדו את ההיסטוריה והרקע לתחום ההומניטרי, ידונו בשאלות האתיות ויקבלו מושג על מבנה המגזר והארגונים הפועלים בעולם המתפתח. לצד זה, המשתתפים יקבלו כלים ברי יישום וליווי בתרגול יישומם.
  • משימות סימולציה  להטמעת הידע - הסטודנטים ישתתפו במשימות בהם ישתמשו בחומרים שנלמדים במסגרת התכנית ולמידה עצמאית.
  • שילוב מרצים ואנשי שטח ממגוון דיסציפלינות בעלי ניסיון בעבודה בעולם המתפתח.

קורסים קרובים:

  • קורס עקרונות לעבודה אחראית באזורי אסון, מקרה בוחן - משבר הפליטים באירופה בשיתוף עם נתן יתקיים בתאריכים ה 17.6 ו 1.7.
  • קורס בתחום בריאות ופיתוח - הקורס יעסוק בגורמים המשפיעים על מצב הבריאות, בהשפעה של בריאות טובה יותר על פיתוח וצמצום העוני, ביכולתה של מדינה לספק לאוכלוסייה שלה שירותי בריאות איכותיים, ובתפקידם של ארגונים בינלאומיים וארגונים מקומיים בתחום בריאות הציבור. הקורס מתוכנן להתקיים בחודש יולי 2016.
  • קורס בנושא מענה פסיכו-סוציאלי בעתות חירום - הקורס יעסוק בגישות שונות לבריאות הנפש הדחופה ביותר בעתות משבר וחירום. הקורס מתוכנן להתקיים בחודש אוגוסט 2016.
  • קורס בנושא מגדר ופיתוח בינלאומי - קורס זה יבחן את הקשרים בין פוליטיקה, מדינות ופיתוח בינלאומי מנקודת מבט מגדרית. המשתתפים ילמדו כיצד נושא הפיתוח משפיע על נשים וגברים באופן שונה בהתאם למעמד, מוצא אתני, גיאוגרפיה, גיל ועוד.
  • קורס להכשרת מנהלי משלחות סיוע (Emergency Response Personal) - הקורס מיועד להכשיר מנהלי צוותים אשר יובילו משלחות לאזורי אסון. המשתתפים ילמדו על עבודת התיאום מול גורמים ממשלתיים, בינלאומיים ומקומיים, ביטחון ובטיחות ולוגיסטיקה. הקורס יתקיים במשך 3 ימים בתנאי שטח כאשר מטרתו לדמות עבודה במחנה פליטים.

 

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.