סיד ישראל
Pears
Slider

התוכנית הרב תחומית לניהול מצבי חירום ואסון – אוניברסיטת תל אביב

התוכנית הרב תחומית לניהול מצבי חירום ואסון –  אוניברסיטת תל אביב

הצורך להתמודד באופן יעיל ומקצועי מלווה אותנו לאורך ההיסטוריה העולמית. אנו עדים לאסונות רבים המתרחשים בעולם כאשר חלקם הינם אסונות טבע וחלקם אסונות כתוצאה ממעשה אדם. כדוגמאות לאסונות טבע מהותיים שהיו בשנים האחרונות ניתן לציין את רעידות האדמה בהאיטי, סין ,אינדונזיה ואחרות, כמו גם הצונמי ביפן, הוריקן קתרינה בארצות הברית, אירועי ה SARS, שפעת החזירים ועוד. כדוגמאות לאסונות מעשה אדם ניתן להביא דוגמאות מתאונות תעשייתיות כגון צ'רנוביל ובופאל ומאירועי טרור כאשר ה-11 בספטמבר הינו הבולט ביותר .

על מנת להתמודד באופן יעיל עם תופעות אלו עלינו לבנות מערכים רב-מערכתיים תוך תיאום וסיוע בין לאומי. הצורך בבעלי מקצוע מוכשרים ובעלי ידע והכשרה ובמחקר אקדמאי של התחום הינו צורך בעדיפות גבוהה. התוכנית תיתן לבוגריה כלים , ידע ומידע להתמודדות עם מצבים אלו.

חלק מהאסונות לא ניתן לחיזוי מדויק לעיתוי ולעוצמה שבה יתרחשו, אך התוצאות הצפויות ניתנות לחיזוי. על כן עלינו לבנות מערכת המסוגלת להתמודד עם מצבים אלו החל משלב ההכנות והמניעה, דרך ההתמודדות הראשונית, דרך ההתמודדות המתמשכת עם האירוע וכלה בשלב השיקום.

מערכת המשלבת שיתוף פעולה בין כלל הגורמים הרלוונטיים, בעלת תורה, הכשרה, אימונים , הרכשה, הסברה ועוד אלמנטים רבים. תוכנית זו תעסוק בהתמודדות הנדרשת החל מרמת הפרט, דרך כוחות התגובה הראשונית, מערך הבריאות, הרשויות המקומיות, מקבלי ההחלטות ועוד.

תוכנית חדשה ומקיפה זאת, חרטה על דגלה להוות את עמוד האש בפני המחנה בתחום חשוב זה. היא משלבת ידע אקדמאי מחקרי בשילוב ידע וניסיון אופרטיבי של סגל ההוראה בשילוב ניסיון רב של הסטודנטים. התוכנית תעניק כלי חשיבה וידע במתודולוגיות השונות. התוכנית הינה תוכנית בינתחומית והייחודיות שבה היה ההכשרה, הידע, ההבנה והראיה הבינתחומית רחבה בעיסוק בתחום.

התוכנית תעמיד דרישות אקדמיות גבוהות אך יחד עם זאת תסייע למשתתפיה ותספק להם תמיכה אקדמית ומנהלית רבה. התוכנית תעמיד ללומדים בה, מערך עשיר ואינטנסיבי של תרגול.

03-6407391,   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 לאתר התוכנית

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.