סיד ישראל
Pears
Slider

תואר שני ברפואת חירום M.E.M ,אוניברסיטת בן גוריון בנגב

תואר שני ברפואת חירום M.E.M , אוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

מידע על התוכנית

התואר השני ברפואת חירום מתמקד במוכנות ובמענה למצבי חירום ואסון. תכנית הלימודים נסמכת על הניסיון והידע שנצברו עם השנים בארץ ובעולם אשר הועמקו ובוססו לצורך יצירת תכנית לימודים אקדמית מעניינת ומאתגרת. הלימודים מתקיימים במסגרת יום מרוכז אחד בשבוע (יום ג) במשך 4 סמסטרים, ללא סמסטר קיץ. שכר הלימוד הוא שכר לימוד סטנדרטי כפי שנקבע על ידי ות"ת שבמועצה להשכלה גבוהה.
לרופאים: התכנית מוכרת על ידי הועדה המדעית של ההסתדרות הרפואית למטרת פטור מעבודת מדעי היסוד. המרצים בתכנית הינם מבכירי התחום בארץ, אנשים בעלי ניסיון מעשי וידע אקדמי. התכנית פועלת לצד המרכז האוניברסיטאי לחקר המוכנות והמענה למצבי חירום ואסון ונהנית מקשרים הדוקים עם פיקוד העורף, רח"ל, משרד הבריאות, משרד הרווחה, מד"א, עמותות חברתיות, אוניברסיטאות ומרכזי מחקר בחו"ל אשר משלבים את התלמידים בהוויה וחושפים אותם להעשרה מעבר לידע המקומי והתיאורטי. התואר מכוון להעמקת הידע, ההבנה ויכולת המחקר בתחום אשר מתמודד, לצד הפעילות השגרתית, עם תוצאותיהם של מגוון תרחישים לא מתוכננים כגון תאונות, אסונות טבע ואסונות מעשי ידי אדם.

בוגרי התכנית יצוידו בכלים שיאפשרו להם ליזום ולכוון פעולות להגברת המוכנות, להפחתת הסיכון לתחלואה ולהיפגעות, להגברת החוסן האישי והקהילתי ולניהול המענה בצורה מיטבית בשגרה ובחירום. תכנית זו היא היחידה בארץ המציעה מסלול מחקרי לצד מסלול הקורסים.

בתכנית הלימודים שני מסלולים. מסלול "רגיל" המושתת על קורסים בלבד בהיקף 40 נקודות זכות ומסלול "מחקר" בו תתבצע עבודת מחקר ותיכתב עבודת תזה. התואר מכוון להעמקת הידע, ההבנה ויכולת המחקר בתחום אשר מתמודד, לצד הפעילות השגרתית, עם תוצאותיהם של מגוון תרחישים לא מתוכננים כגון תאונות, אסונות טבע ואסונות מעשי ידי אדם.

פרטי התקשרות:

 ד"ר לימור אהרנסון-דניאל, מרכזת התכנית: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מזכירות התכנית – 08-6428430

לאתר התוכנית

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.