סיד ישראל
Pears
Slider

תוכנית גלוקל ללימודי פיתוח קהילות – האוניברסיטה העברית בירושלים

תכנית גלוקל ללימודי פיתוח קהילות – האוניברסיטה העברית בירושלים

עם התרחבות תהליכי הגלובליזציה, אנו מודעים באופן גדל והולך לפערים חברתיים וכלכליים מתרחבים ולצורך בשיפור איכות החיים של יחידים וקהילות באזורים מתפתחים ברחבי העולם. תהליך זה יוצר צורך מהותי להעשרת הידע והיכולות של אנשי המקצוע בתחום. הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית מציעה תכנית ייחודית ללימודי מוסמך להכשרת אנשי מקצוע לעבודה עם קהילות מקומיות ברחבי תבל, הסובלות ממצוקות שמקורן בתת-פיתוח.

התכנית מיועדת לסטודנטים ישראלים וזרים בעלי פרספקטיבה גלובלית מחד ומחויבות לאיתור וקידום פתרונות לוקאליים מאידך. היא מציעה הזדמנות ייחודית לקחת חלק בהתנסות מקצועית יוצאת דופן ולמלא תפקיד משמעותי בתחום הפיתוח הקהילתי בהקשר בינלאומי. התוכנית נלמדת בשפה האנגלית.

במסגרת התכנית יילמדו  הכוחות הבינלאומיים המעצבים את עתידן של קהילות וחברות במדינות בעלות מאפיינים סוציו- אקונומיים נמוכים, עם דגש על לימוד תיאורטי ומעשי של העבודה הנעשית על ידי ארגוני פיתוח לא-מדינתיים מקומיים ובינלאומיים. אורך מסלול הלימודים הינו 18 חודשים. הלימודים מתקיימים במשך יומיים מלאים בשבוע.

במהלך הסמסטר השלישי של התכנית נדרשים סטודנטים להשתתף בהתמחות של 4 חודשים בעמותה או ארגון לא ממשלתי, בינלאומי או מקומי, המתמחה בעבודות פיתוח באחד מהתחומים הרלוונטיים כגון חקלאות, בריאות, חינוך, מגדר ועוד. סטודנטים ישראליים יכולים לבחור להתמחות באסיה, אפריקה או אמריקה הלטינית. בתום תקופת ההתמחות עצמה, יעברו הסטודנטים סדנת גמר אינטגרטיבית, בה יחלקו את החוויות וההתנסויות המעשיות שלהם מההתמחויות השונות, ויחברו את הידע המעשי שצברו לרקע התיאורטי הנלמד בסמסטרים קודמים.

לתכנית מתקבלים סטודנטים בעלי תואר בוגר מכל התחומים עם ציון ממוצע 85 ומעלה, דוברי אנגלית, בעלי רקע מקצועי ובעלי מחויבות לקחת חלק בתכנית לימודים אינטנסיבית הכוללת תקופת התמחות בת ארבעה חודשים בחו"ל. ניסיון קודם בעבודה או בהתנדבות בתחום רלוונטי מהווים יתרון. המועמדים לתכנית ייבחרו על-סמך מכתבי המלצה וראיון אישי.

לשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת התכנית בכתובת: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. או בטלפון: 02-5882267

לאתר התוכנית

glocalLOGOfacebook

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.