סיד ישראל
Pears
Slider

פורום עמיתים

Image

יצירת קהילת מומחים

COP - Community of Practice


קהילת הסיוע ההומניטארי והפיתוח הבינלאומי בישראל מורכבת ממגוון ארגוני חברה אזרחית, חברות, יועצים ומתנדבים שפועלים לתת מענה לאתגרים גלובאליים איתם מתמודדים מדינות וקהילות בעולם המתפתח. החברים בקהילה מתמודדים פעמים רבות עם אתגרים דומים. עם השנים, נצברו בקרב כל אחד מגופים אלו תובנות, ניסיון ושאלות שיש בהם כדי לתרום לכלל בעלי העניין המעורבים בעולם הסיוע והפיתוח ולשמש כמכפיל כוח ביכולת מתן סיוע. 

הידברות מתמשכת, מתן אפשרות להיוועץ ולחלוק חוויות, לקחים ואתגרים ושיח על הזדמנויות לשיתוף פעולה בין הגופים הללו יכולים לשפר ולהגביר את האימפקט של העשייה הישראלית בשטח.

לאור האמור, סיד ישראל יוזם הקמת קהילות יעודיות – Community of Practice (CoP) – שהן למעשה קהילות של מומחים מארגוני החברה האזרחית, גופים ממשלתיים ומהמגזר הפרטי ויתמקדו בשלושה תחומים: בעולם הסיוע ההומניטרי, בתחום הבריאות ובתחום החקלאות.

מטרתנו היא כי קהילות אלו יהוו פלטפורמה לשיח, שיתוף פעולה והעצמה של בעלי העניין בתחום למימוש היעדים הבאים:
  • · דיון באתגרים משותפים העומדים בפני גופי הסיוע השונים, לצורך גיבוש פתרונות מיטביים.
  • · הצפת נושאים ו/או תחומים המחייבים מענה לאומי אינטגרטיבי, תוך השפעה מירבית על קובעי המדיניות ומקבלי ההחלטות.
  • · פעילות משותפת ומתואמת לצורך הרחבת סל המשאבים הפוטנציאלי העומד לרשות הארגונים (תוך שמירת מרחב הפעילות העצמאי והאינטרסים הפרטניים של כל גוף).
  • · חיזוק שיתופי פעולה שיש בהם כדי להעצים את הפעילות והיכולות של כל גוף בנפרד ושל כלל הגופים במשותף.
  • · חיבור בין קהילת מומחים ישראלים לארגונים, פרויקטים וצרכים במדינות מתפתחות.


חקלאות

Image
יצירת  הקהילה תאפשר לחיזוק בין הגורמים שונים שפועלים בחו"ל ולקדם אינטרס משותף.  יצירת קהילה של מומחים, ארגונים וחברות שעובדים ברחבי העולם בתחום החקלאות יאפשר לשיפור סטנדרטים מקצועיים אשר משלבים את היכולת הטכנית עם הצרכים גלובליים

18/2/2020

מנחה: תומר מלחי, מנכ"ל  CultivAid

בריאות

Image
מטרת הפורום תהיה למצוא ולקדם שיתופי פעולה שיהוו מכפיל ערך לעשייה הישראלית בתחום, לחבר בין המגזרים השונים העוסקים בבריאות , להבין מה האתגרים המשותפים ולייצר פתרונות שיוכלו לעזור לשחקנים השונים בתחום

19/4/2020
 
מנחה: מיכל ברוק, מנכ"לית נאלא

סיוע ההומניטרי

Image

סיוע הומניטרי מכוון לסייע למדינות, קהילות ויחידים הסובלים ממחסור משמעותי של תשתיות ושירותים חיוניים, לאור התרחשות מצבי חירום ו/או משברים אקוטיים או מתמשכים.

6/5/2020


מנחה:  ד"ר ברוריה עדיני, ראש החוג לניהול מצבי חירום, אוניברסיטת תל אביב

© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.