Slider

המרכז הישראלי ללימודי סיוע הומניטרי בינלאומי

אנו גאים לבשר על הקמת מרכז ייחודי מסוגו בפעם הראשונה בישראל, אשר יכשיר אנשי מקצוע לעבודה בפיתוח ובסיוע הומניטרי בינלאומי, בשגרה ובחירום. המרכז יוקם כתוצאה של שיתוף פעולה בלעדי וחדשני של האגודה לפיתוח בינלאומי – סיד ישראל ,מרכז רפואי רבין (בילינסון והשרון) והתכנית הרב-תחומית לניהול מצבי חירום ואסון. מרכז ההדרכה יאפשר לאנשי מקצוע ישראלים לקבל הכשרה בסטנדרטיים בינלאומיים, על מנת להשתלב בהצלחה בעשייה מגוונת בעלת פן הומניטרי בעולם המתפתח. המרכז יעמיד לרשות ארגוני החברה האזרחית בישראל מאגר אינטרנטי של אנשי מקצוע מומחים ומיומנים בחשיבה ופיתוח אסטרטגיות, הזמינים לתגובה באופן יעיל ומידי למצבי חירום לאומיים ובינלאומיים.

Image

חשיבות המרכז:

בעשורים האחרונים, השיפור באמצעי התחבורה והתקשורת הביא לפריצת הגבולות המסורתיים בעולם והפיכתו למעין "כפר גלובאלי". רמת החיבוריות הגבוהה בעידן זה, מותירה לארגונים האזרחיים חשיבות רבה בזירה הבינלאומית. אנו רואים מצב זה כהזדמנות לפעול במדינות המתפתחות, למען שוויון וליצירת הזדמנויות חדשות עבור הקהילות המקומיות על ידי פעילות של פיתוח בינלאומי, השואף לפתרונות כוללניים וברי קיימא ומתן סיוע הומניטארי בשגרה ובחירום. השאיפה היא לחזק את מדינות היעד באמצעות יצירת שיתופי פעולה, הנשענים על היתרונות היחודיים של ישראל בתחומים השונים. פעילות זו תורמת לתדמיתה של ישראל בעולם ועולה בקנה אחד עם התפיסה המוסרית היהודית של 'תיקון עולם'. 

המיזם נולד בעקבות ההבנה כי לאורך השנים צברנו ידע וניסיון רב, להם ערך גבוה בתחום ומתוך החשיבות המרובה בשיתוף הידע, הרחבתו ושימורו. הקמת מרכז ישראלי בעל מומחיות ייחודית, תוביל לקידום המוכנות של אנשי המקצוע ותשפר היכולת לפעול בשטח.

במוקד הקמתו של המרכז הישראלי ללימודי סיוע הומניטרי ופיתוח בינלאומי, ניצבת המשימה לייעל ולמקצע את הפעילות של ארגוני החברה האזרחית בארץ ובעולם, תוך ניצול מקסימלי של המשאבים הכספיים והאנושיים ומקסום תפוקות הסיוע. לצורך כך, המרכז יכשיר אנשי מקצוע מדיסיפלינות שונות, לעבודות פיתוח והתנדבות בפרוייקטים בעלי גוון הומניטרי הכולל בין היתר מענים רפואיים. תחום נוסף הינו סיוע בעת אסון הומניטרי.

משלחות הסיוע והשיקום הישראליות ידועות בתגובתן המהירה למצבי אסונות רבי נפגעים ובאנשי מקצוע רבי תושייה המסייעים בפעולות ההצלה והשיקום. עם זאת, ארגוני הסיוע הישראלים טרם מצאו את הנוסחה המיטבית הנדרשת להתמודדות משמעותית, מדויקת ואפקטיבית עם מצבי חירום. בין היתר בשל קשיים לוגיסטיים והיעדר ידע נרחב לגבי שלל התרחישים האפשריים. 

מרכז רפואי רבין הינו אחד מבתי החולים הגדולים והמובילים בישראל. בית החולים ידוע ברמה קלינית גבוהה העומדת בתקנים בינלאומיים ונחשב לחוד החנית בשילוב מחקר וחדשנות, תוך כדי עשייה רפואית בלתי מתפשרת. המרכז נמצא בקשר הדוק עם חוקרים בעלי שם עולמי ונהנה מהידע הרפואי העדכני ביותר. בנוסף למובילות המקצועית מעודד המרכז את שותפות אנשי הצוות במיזמי פעילות הומניטרית בארץ ובעולם תוך אמונה במובילות ואחריות חברתית כחלק מהליבה המוסרית של העשייה הרפואית.

בשל הסטנדרטים הבלתי מתפשרים של בית החולים, הינו מהווה  את החממה הטובה ביותר לפיתוח והכשרת אנשי מקצוע בתחום הסיוע ההומניטרי בישראל. שיתוף פעולה חדשני זה, ימצב את המרכז כמוקד של הידע המתקדם ביותר ויביא בסופו של דבר לשיפורה של רמת הביצוע בשטח.

© Copyright Sid-Israel 2018 | Web Development Smart Soft Web

Please publish modules in offcanvas position.