סיד ישראל
Pears
Slider
ראשון, 10 מרס 2019 נכתב ע"י 

עבודה מול התקשורת- סדנה מעשית עם נורית קנטי

סדנה מעשית עם נורית קנטי- עורכת מה בוער?! עם רזי ברקאי :

 • מי היא ה"תקשורת"?
 • מה מעניין את התקשורת?
 • כיצד לעניין אותה?עם מי מדברים?
 • כיצד לקדם נושאים פחות "סקסיים"
 • כיצד להשתמש ברשתות החברתיות?
על המרצה: נורית קנטי - מגישה ועורכת בכירה בגלי צה"ל, פובליציסטית בגלי צה"ל ובמעריב,
                      מנחה ועורכת אירועי שבתרבות ואירועים אקטואליים,
                     מרצה בסמינר הקיבוצים
מגישת "בוקר טוב ישראל- מהדורת סוף השבוע" בגלי צה"ל, ותכניות אקטואליה,חדשות ותעודה נוספות. עורכת ראשית של תכנית האקטואליה המשפיעה "מה בוער?!" עם רזי ברקאי. בעלת ניסיון רב ברדיו, בטלוויזיה ובעיתונות הכתובה. ממייסדי ומובילי ארגון העיתונאים בישראל. מרצה בחוגים לתקשורת במוסדות וארגונים. מנחה שבתות תרבות ופאנלים מקצועיים. בעלת תואר ראשון בספרות עברית, בהיסטוריה ובמשפטים. תואר שני במדיניות ציבורית. עורכת דין. 
Image
עקרונות בסיסיים:

 1. השתתפות – קהילות, כולל נשים וילדות, צריכות לשמש תפקיד אקטיבי בחיסול מקרים של GBV ובקידום הגישה של הקורבנות לשירותי סיוע.
 2. מערכות לאומיות – על ארגוני הסיוע לפעול בשיתוף עם הרשויות כדי למנוע ולצמצם מקרים של GBV ולהגיב להם וכן לפעול לחיזוק המערכות המקומיות והלאומיות בתחום.
 3. נורמות חברתיות ומגדריות – תוכניות הכנה למצבי חירום ולמניעתם ותוכניות התגובה לאסונות חייבות לקדם נורמות חברתיות ומגדריות חיוביות כמענה לאלימות מבוססת מגדר.
 4. איסוף ושימוש במידע – על ארגוני הסיוע לאסוף נתונים איכותיים, מפולחים ובעלי רגישות מגדרית בנוגע לאופי ולהיקף מקרי האלימות מבוססת מגדר. כמו כן, יש לאסוף מידע על זמינות ונגישות השירותים לקורבנות.

עקרונות לצמצום ומניעת מקרי
GBV ולתגובה אליהם:

 1. טיפול רפואי  - לשורדות ושורדי GBV צריכה להיות גישה לשירותים רפואיים איכותיים, בדגש על מרפאות מיוחדות לטיפול במקרי אונס.
 2. בריאות הנפש ותמיכה נפשית - לשורדות ולשורדי GBV צריכה להיות גישה לשירותי בריאות נפש ולתמיכה נפשית איכותית, בהתמקד בריפוי, החלמה והעצמה.
 3. בטיחות וביטחון – על ארגוני הסיוע לוודא שננקטו כל הצעדים לצמצום מקרים של אלימות מבוססת מגדר ולהגנה על השורדים והשורדות.
 4. סיוע משפטי – יש לוודא שהמגזר המשפטי מגן על זכויות השורדים והשורדות ותומך בגישה שלהם למשפט הוגן העומד בסטנדרטיים הבינלאומיים.
 5. "ערכות כבוד" – ערכות כבוד הן ערכות המסייעות לנשים לשמור על היגיינה. יש לוודא שערכות רלוונטיות לקהילה המקומית מופצות כדי לצמצם את הפגיעות. הערכות משחררות נשים ונערות מהצורך לדאוג בשל ענייני היגיינה ומאפשרות לחבר אותן  לשירותי מידע ותמיכה.
 6. העצמה סוציו-אקונומית – יש לאפשר לנשים ולנערות מתבגרות גישה לתמיכה בתחום הפרנסה, וזאת כדי להקטין את הסכנה ל-GBV. יש לאפשר לשורדות ולשורדים גישה לתמיכה כלכלית וחברתית.
הדו"ח המלא מעמיד גם סטנדרטים בתיאום וביישום פעולות ארגוני הסיוע בתחום מניעת ה- GBV ומפרט על הדרכים והשיטות ליישום כל אחד ואחד מהסטנדרטים.
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.