סיד ישראל
Pears
Slider
ראשון, 17 מרס 2019 נכתב ע"י 

צוותים רפואיים זרים בשטח מוכה אסון  - חשיבותו של מנגנון רישום מוסדר

קבוצת עבודה של צוותים רפואיים זרים הפועלת תחת אשכול הבריאות העולמי ותחת ארגון הבריאות העולמי, פרסמה מסמך מפורט - CLASSIFICATION AND MINIMUM   STANDARDS FOR FOREIGN MEDICAL TEAMS IN SUDDEN ONSET DISASTERS  - המציג סיווג וסטנדרטים מינימליים לצוותים רפואיים זרים (FMT) הפועלים באזור שהתרחש בו אסון פתאומי. מטרת המסמך, המציע גם טופס רישום מובנה, היא לשפר את פעולות התיאום של הצוותים ולסייע בפעולות התיעוד והרישום המתבצעות בעת ההגעה לשטח. טופס הרישום עשוי גם להוות מקבילה בינלאומית לשיטת העבודה שבה פועלים כוחות איתור והצלה בבואם לאזור אסון, בעיקר במקומות עירוניים. הוא מאפשר לצוותים הרפואיים להצהיר מראש על שירותיהם ועל יכולותיהם ועל מגוון התהליכים, הפרטים הטכניים ושלל הדרישות שצוות רפואי עשוי להזדקק להם, או צריך להביא עמו בבואו לעבוד באזור מוכה אסון.
Image
הצוותים הרפואיים הזרים מחולקים במסמך לשלוש קטגוריות בהתאם ליכולות הצוות ולשירותים שהוא יכול להעניק. על כל צוות המגיע למדינה שבה התרחש האסון, להצהיר לאיזו קטגוריה הוא משתייך ובתיאום עם רשויות המדינה, להתחיל לפעול לפי הסטנדרטים והעקרונות המינימליים בבית חולים, במרכז רפואי או להפעיל בית חולים שדה. ההצהרה והרישום המסודר הם קריטיים כדי ששני הצדדים – נותני הטיפול והמקבלים אותו – יבינו בדיוק לאיזו סוג עזרה לצפות.
רישום מוסדר מראש של צוותים רפואיים יסייע למדינות שנפגעו מאסון לבחור ולהזמין את הצוותים העונים על צורכי הנפגעים. גם הצוותים הרפואיים נהנים מיתרונות הרישום - הרישום מבטיח לצוותים את אמונם של תורמים ושל קרנות, הוא מקדם את האפשרות שיוזמנו לזירת אסון ומאיץ את התהליך הרישום במקום ומאפשר לצוותים לקבל תמיכה לוגיסטית והדרכה בשטח ולכן, מסייע להתמקמות מהירה ולתחילת עבודה מוקדמת.
© Copyright Sid-Israel 2020

Please publish modules in offcanvas position.